Jak funguje půjčka před výplatou? Podívejte se na její přednosti a úskalí


Jak funguje půjčka před výplatou? Podívejte se na její přednosti a úskalí

V současné době je velice jednoduché dostat se do finančních problémů, přičemž v některých případech je nezbytné obrátit se na bankovní či nebankovní instituci a požádat si o pomoc ve formě půjčky. Jestliže se vám pokazila lednička či pračka, je pochopitelné, že bez daných spotřebičů se v domácnosti neobejdete. V takovém případě si nemusíte hned brát půjčku v bance, kterou byste spláceli dlouho. Jedním z nejrychlejších řešení je půjčka před výplatou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vůbec funguje a zda se vyplatí.

Finanční trh se rozděluje na bankovní a nebankovní sektor. V bankovním domě vám budou nabídnuty atraktivní úvěrové produkty, nicméně proces vyřízení je poměrně zdlouhavý. Potřebujete například potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Potom si ještě banka prověřuje vaši bonitu, kontroluje registry a podobně. Jestliže sháníte rychlejší cestu k penězům, tak je půjčka před výplatou ideální volbou . Ovšem pozor, je poskytována pouze na malé částky, většinou v řádech několika tisíc korun.

Kolik peněz v rámci půjčky před výplatou získáte?

Půjčujte si peníze zodpovědně, tedy vždy tak, abyste byli schopni své závazky splácet. V opačném případě byste totiž propadali do dluhové pasti, ze které je cesta zpět velice těžká a trnitá. Dluhová spirála se klidně může zastavit až při exekučním řízení, což zřejmě nechcete.


Důležité tedy je, abyste si byli jisti, že půjčku před výplatou splatíte ve stanoveném termínu, tedy hned poté, co vám přistane výplata na účtu. Půjčka před výplatou je neúčelová , a tak nemusíte uvádět, na co peníze potřebujete. To je jen vaše věc.

Na co všechno byste se měli zaměřit?

Při výběru jakékoliv půjčky byste měli zohlednit několik základních parametrů. Prvním je úroková sazba a RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů, která vám prozradí, zda je nabídka výhodná či nikoliv. Pročtěte si také celou smlouvu poctivě, abyste věděli, co vůbec podepisujete, jaká máte práva a povinnosti. Obraťte se pouze na poskytovatele s nějakou historií a dobrými referencemi. Prověřte si tedy firmu, od které si peníze půjčíte, abyste věděli, zda je férová či nikoliv.

Usnadnili jsme vám hledání a doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti Cool Credit, která vám půjčí až 20 000 korun. Při prvním půjčení je tedy maximální částka 8 000 korun. Pokud však zavčasu peníze splatíte čtyřikrát po sobě, můžete si půjčit až 20 000 korun. Doba splatnosti může být až 30 dnů. Přímo na stránkách Cool Creditu uvidíte, jak velkou půjčku si sjednáte, kolik navíc zaplatíte a kdy má být celá částka splacená. Pamatujte, že čím kratší je doba splatnosti, tím méně přeplatíte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..