Jak funguje SEO? Proč se hodí i pro váš business?


Jak funguje SEO? Proč se hodí i pro váš business?
Jak funguje SEO? Proč se hodí i pro váš business?

Optimalizace pro vyhledávače (neboli SEO) má jeden hlavní úkol, a to zvýšit viditelnost vaší společnosti v organických výsledcích vyhledávání. Hlavním cílem tedy je dosáhnout vyšší návštěvnosti webových stránek, což současně zlepšuje i šanci na větší počet konverzí.

Existuje spousta způsobů, jak zlepšit SEO. Vyhledávače zohledňují různé prvky, především pak titulky, klíčová slova, titulky obrázků, strukturu interních odkazů a zpětné odkazy. Vyhledávače se dívají i na strukturu a design webové stránky, na což je nezbytné myslet už při jejich tvorbě. Stejně tak se zaměřují i na chování uživatelů a další externí faktory, na jejichž základě určí, jak vysoko by měla být stránka umístěna v SERP (tedy ve výsledcích vyhledávání).

SEO má obrovský význam

Prvně se provede SEO analýza, poté následuje i analýza klíčových slov, která se budou používat v obsahu webové stránky i jako anchor texty zpětných odkazů (například v placených článcích). SEO je však běh na dlouhou trať a výsledky se někdy dostaví až po několikaměsíčním úsilí.

Vyhledávače chtějí poskytnout uživatelům co nejrelevantnější odpovědi a informace, a proto se jejich algoritmy zaměřují na relevanci mezi vyhledávacím dotazem a obsahem stránky. Google také předpokládá, že čím je stránka populárnější, tím je její obsah pro čtenáře hodnotnější.

Vyhledávače sice neprozrazují, jak fungují jejich algoritmy, nicméně postupem času se dokázalo zjistit, co všechno ovlivňuje seřazování stránek v SERP. Každá online agentura vám navrhne optimální strategii.

Proč je SEO pro webové stránky důležité?

Strategie je komplexní plán, jak získat více návštěvníků na webovou stránku skrze vyhledávače. Úspěšné SEO zahrnuje on-page strategie, jako je například zakomponování klíčových slov do textů a titulků, a off-page strategie, což je zase získávání zpětných odkazů z jiných stránek.

Sestavení silné SEO strategie

Pro celkový online marketing jsou jednotlivé strategie velice důležité. Pro optimalizaci webových stránek je nezbytné zlepšit technické nastavení webu, obsah i odkazy.

1. Technické nastavení

Vyhledávač musí vaši webovou stránku nejdříve najít. Poté ji prohledá, aby pochopil témata a identifikoval klíčová slova. Závěrem stránku indexuje, tedy do databáze zařadí veškerý obsah, který na webové stránce našel. Algoritmus na základě toho zváží zobrazení stránek na relevantní dotazy.

V rámci technického nastavení by vás mělo zajímat to, jak vypadají URL adresy, které by měly být krátké a čitelné (ideálně obsahovat i klíčové slovo). Stránka by měla být rychlá, neboť vyhledávače se zajímají také o dobu načítání, protože se jedná o jakýsi ukazatel kvality. Zkontrolujte ještě mrtvé odkazy a nefunkční přesměrování. Zapomenout se nesmí ani na mapu stránek (sitemap) a soubor robot.txt, který vyhledávačům říká, jaký obsah nemají indexovat.

2. Obsah

Pokaždé, když použijete vyhledávač, hledáte zkrátka kvalitní obsah, ať už se jedná o informace o určitém problému, nebo odpověď na otázku. Pravdou je, že obsah může mít různé formáty – klasický text, příspěvek na blogu, video, doporučení produktu, ale i firemní výpis. Všechno je to zkrátka obsah.

Základem je mít kvalitní obsah na webové stránce, do něhož by měla být přirozeně zařazena i klíčová slova.

3. Odkazy

Google upřednostňuje stránky, jež považuje nejen za relevantní, ale také populární. První dvě oblasti, tedy technické nastavení a obsah, se zaměřují na zvyšování relevance. Odkazy jsou však zodpovědné za popularitu.

Odborníkem na SEO i tvorbu webových stránek je agentura BENEFICIO, která vám pomůže kreativně posunout váš online projekt.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..