Jak jezdit na koni


Jak jezdit na koni
By: rayand

Když se rozhodnete jezdectví vyzkoušet, tak v první řadě musíte vyhledat stáje ve vašem okolí, které nabízejí výuku jízdy na koni. Pravděpodobně se setkáte se dvěma typy ježdění: westernovým a klasickým anglickým. Záleží jen na vás, které si vyberete. Ve stáji si ideálně dopředu domluvte schůzku, prohlédněte si ji a vyslechněte podmínky.

Začátky

Jak jezdit na koni
By: Marcus Povey

Na začátku je nejlepší zaplatit si individuální hodiny, aby se trenér věnoval jenom vám a vysvětlil základy. Jakmile se naučíte koně ovládat, tak budete moc pokročit ke skupinovým hodinám či vyjížďkám do přírody.


Připravte se na to, že první hodiny v sedle budou náročné, chvíli také bude trvat, než si zvyknete na sedlo. Pokud se vám něco nedaří, tak se nevzdávejte a vytrvejte. Je možné, že přijdou i nějaké pády, proto vždy používejte ochranné pomůcky.

Ježdění na koni není úplně jednoduché, ale uvidíte, že jakmile si ke koni najdete cestu, tak si budete každou hodinu v sedle užívat.

Jak jezdit na koni
By: Larry Ewing

Ve stáji

Když přijdete do stáje, tak se zapojte do přípravy koně na jízdu. Naučíte se jej vyčistit, nauzdit i osedlat. Po několika lekcích už budete schopni koně připravit sami a pouze si jej necháte zkontrolovat od zkušenějších.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..