Jak na ohraničení pracovního prostoru v kancelářích

Jak na ohraničení pracovního prostoru v kancelářích
Jak na ohraničení pracovního prostoru v kancelářích

Ještě před několika lety se všem líbila novinka v podobě open space kanceláří. Zdála se být vzdušnou variantou klasických kancelářských budov, kde k sobě mají všichni tak nějak blíž. Praxe ale ukazuje, že jistá forma soukromí je skutečně nutná. Jak na to?

Psychologie zaměstnance?

Open space kanceláře, ve kterých jste byli pod neustálým dohledem a prakticky neslyšeli své vlastní slovo, pokud se tedy jednalo o oddělení péče o zákazníky, nadělaly v psychologii citlivějších osob pořádnou paseku. Dnes se již používá například dělicí stěna, aby došlo k větší psychické pohodě pracovníků. Jak to udělat, abyste oddělili pracovní prostor, ale zároveň zachovali vzdušnost prostoru? Pomohou speciální výstavní systémy, nebo je nutné sáhnout k razantnímu řešení?

Dělicí stěna

Speciální výstavní stěny, které mohou nést libovolný potisk, nebo mohou být koncipovány jako popisovatelná nebo magnetická tabule. To je nejjednodušší možnost, jak si zajistit dostatek intimního prostoru pro každého zaměstnance. Instalace i demontáž se provádí snadno a bez nářadí. Dělicí stěny přitom mohou mít řadu podob. Například jen nízké zástěny, se kterými se oddělí jednotlivé stoly od sebe tak, aby se pracovníci nerušili. Můžete ale samozřejmě přistoupit i k razantnějšímu řešení.

Samostatný box

Dělicí stěnu lze samozřejmě rozšířit a nachystat si instalaci, která dovolí dostatek soukromí i akustického klidu. Z dělicí stěny se tak může stát samostatný box, se kterým jste zcela osamostatněni od okolního dění a své kolegy při práci nesledujete. I to je možnost, jak si zajistit dostatek osobního prostoru v open space kancelářích.

Některé kanceláře bez potíží používají dělicí stěny různých rozměrů, se kterými si zajišťují vyhovující psychologické i hygienické zázemí pro své pracovníky. Jinde se aplikuje samostatný box jako akustická a intimní zástěna, která nabízí dostatek soukromí během pracovní doby.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..