Jak odstranit šmouhy z bot

Jak odstranit šmouhy z bot
Jak odstranit šmouhy z bot

Reprezentativní podoba šatníku je základem image každého z nás. Těžko se budeme cítit dobře, když se ven vydáme ve znečištěné obuvi. Jak účinně odstranit nečistoty a šmouhy z obuvi?

Když si pořídíte nové tenisky

S koupí každého páru bychom si vlastně měli vždy domů odnést také účinný čistič, se kterým se nám podaří udržovat tenisky ve vynikajícím stavu. Bude nutné použít speciální čisticí prostředky určené přímo na gumové povrchy. Zatímco v tělocvičnách je nutné řešit, jak odstranit šmouhy z bot, které způsobily tmavé podrážky tenisek, po pobytu venku je potřeba dokonale očistit naši obuv.

Čas hraje proti nám

Nové tenisky snadněji zachráníte, když se do jejich očisty pustíte co nejdříve. Zaschlá špína nebo nečistoty a šmouhy se velmi těžko odstraňují. Zejména pak skvrny od posekané trávy jsou pro bílou podrážku doslova pohroma. Snažte se proto nečistoty odstranit co nejdříve.

TIP: Profesionální parní čistič je vhodný na velké plochy, například do obchodů či kanceláří

Babská rada číslo jedna: Povolejte kuchyňské ingredience

Při čištění obuvi se můžete řídit také osvědčenými radami, které již před vámi někdo vyzkoušel. Například babské rady, které se řadí mezi oblíbenou alternativu oficiálních čisticích prostředků. Pro vyčištění podrážky můžete například použít směs octa a jedlé sody. Stačí směs nanést na houbičku a krouživými pohyby se snažit odstranit nečistoty. Směs nechejte čtvrt hodiny působit, poté ji omyjte.

Babská rada číslo dvě: Zubní pasta s bělicím účinkem

Bělicí zubní pastu můžete na své tenisky používat nejen k odstranění nečistot, ale také pro obnovení bělosti podrážky v případě již zažloutlé gumy. Budete potřebovat starý zubní kartáček a pastu. Krouživými pohyby ji aplikujte na podrážku a sledujte výsledek.

Tenisky je potřeba neustále udržovat v reprezentativním stavu. Povolat můžete speciální čističe, nebo se spolehnout na babské rady. Někdy se dokonce používá i obyčejná bílá školní guma, se kterou odstraníte drobné nečistoty.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..