Jak na správnou údržbu vinylové podlahy?

Jak na správnou údržbu vinylové podlahy?
Jak na správnou údržbu vinylové podlahy?

Stále větší množství majitelů tuzemských domácností volí při zařizování interiérů místností vinylové podlahy. Jde o moderní druh podlah, který působí velmi elegantně, má dlouhou životnost a dá se poměrně snadno udržovat, aniž by došlo k zhoršení jeho vlastností. Vždy je však nutné mít na paměti alespoň několik základních pravidel, jak se o vinylovou podlahu starat.

Proč čistit vinylové podlahy?

Doma určitě chcete mít neustále podlahu bez nečistot, zaschlých fleků a špíny, která by se pak roznášela na různé spotřebiče, nábytek a další citlivé vybavení. V případě vinylové podlahy je důležitá zejména pravidelná údržba.

Způsoby a frekvence čištění podlah z vinylu

První pravidlo zní: údržba vinylové podlahy začíná ihned poté, co dojde k jejímu položení. Zbavíte se tak drobných nečistot, jež jsou na povrchu nanesené v důsledku samotné montáže. Použít k tomu lze obyčejnou teplou vodu s vhodným neagresivním přípravkem. Poté podlahu nechte důkladně oschnout, než po ní budete moci chodit.

V rámci pravidelné údržby by se měla vinylová podlaha čistit denně smetákem, hadr s teplou vodou a přípravkem pak stačí používat zhruba jen jednou za týden, samozřejmě záleží na intenzitě, s jakou po podlaze chodíte. Důležité je rychlé odstranění fleků od nápojů a jídel, jinak by zde mohly zanechat trvalé stopy. Jednou za čas je pak vhodné provést hloubkovější mytí vinylové podlahy za použití speciálního nylonového kartáče.

Na koho se obrátit?

Realizace vinylové podlahy je vždy lepší přenechat na odbornících. V opačném případě do sebe jednotlivé části nemusejí dokonale zapadat, což zanedlouho způsobí problémy a bude nutné podlahy předělat. Výstavba a renovace podlah z vinylu jsou doménou společnosti Parketcentrum, jež sídlí v Plzni. Jde o rodinnou firmu, která rovněž poskytuje komplexní podlahové poradenství.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..