Jak na správný spánek?


Jak na správný spánek?
Jak na správný spánek?

Regenerace těla je velice důležitá, a nejlepším způsobem pro regeneraci je právě spánek. Ve spánku se Vám zpomaluje dýchání, sníží se teplota těla a celkově jste v klidu

  • Pro dokonalé odpočinutí byste měli spát aspoň 8 hodin (nebo mezi 6 až 9 hodinami)
  • Délka spánku musí jít ruku v ruce s kvalitou, tudíž si musíte dopřávat co nejkvalitnější spánek, což pro Vás znamená, že nesmíte příliš ponocovat, neboť obecně platí, že nejkvalitnější spánek je mezi půlnocí a 2. Hodinou ranní.

Postel je základ

Nekvalitní matrace, proležená postel či stará pohovka? Kvalitního spánku nedosáhnete, když budete mít špatnou postel. Díky nesprávné posteli a matraci, se ráno vzbudíte a připadáte si rozlámaní jako sušenka.


  • Zvolte takovou matraci, která bude dokonale napodobovat tvar Vašeho těla a zároveň bude prodyšná.
  • Nezapomínejte také na výběr kvalitního a prodyšného ložního povlečení
  • Vždy než půjdete spát, tak dobře vyvětrejte ložnici, aby v ní byl chládek a čerstvý vzduch, také je dobré, když budete v noci udržovat v pokoji nižší teplotu, bude se Vám usínat lépe i spát.

Zbavte se nespavosti

Nedostatek odpočinku, neustálý stres a napětí často způsobí, že lidé trpí nespavostí. Důležité je, abyste v posteli nemysleli na své problémy a starosti, které Vás v běžném životě zatěžují a dovolili své mysli, aby se ponořila do snění. Jestliže Vaše problémy s usínáním budou trvat delší dobu, navštivte svého lékaře a poraďte se co s tím.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..