Jak obnovit smazané soubory z paměťové karty?


Jak obnovit smazané soubory z paměťové karty?
Jak obnovit smazané soubory z paměťové karty?

Občas se to může stát každému, že svou kartu v digitálním fotoaparátu nechtěně naformátuje nebo smaže fotky, které smazat neměl. Jak si s tím poradit?

Pokud chcete obnovit data, je důležité, abyste už na kartu nic dalšího neukládali. Jestli jste už přece jen něco uložili, pak se může stát, že již nepůjdou obnovit všechny smazané obrázky (soubory).

Kde vzít potřebný program?

  • K obnově smazaných souborů budete potřebovat libovolnou aplikaci, která slouží k obnově smazaných souborů pod Windows. Použijte k tomu některou z aplikací na http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/obnova_dat/ .

Můžete zvolit freewarový či komerční produkt, to už záleží jen na vás.


Jak na obnovu dat?

  • Jakmile si vyberete vyhovující aplikaci, nainstalujte jí a následně připojte požadovanou kartu k PC pomocí čtečky, nebo použijte USB kabel, který je přiložen u vašeho fotoaparátu (karta musí být samozřejmě vložena uvnitř fotoaparátu).
  • Podívejte se, pod jakým písmenem se jednotka připojila k systému, to pak musíte zadat v programu při výběru disku k prohledání.
  • Hledání najdete nejčastěji jako Search, Scan atd., stačí jen vybrat a potvrdit, aby program začal prohledávat kartu.
  • Jakmile vše prohledá, vypíše seznam všech souborů a adresářů, které bude možné obnovit.
  • Vyberete vše, co by mělo být obnoveno a klikněte na Restore nebo Undelete. Pak už jen vyčkejte, až program vše dokončí. Vše co půjde, bude obnoveno, ostatní bude bohužel ztraceno.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..