Co je selfíčko?

Co je selfíčko?

Co je selfíčko?

Co znamená “selfíčko”?

Selfíčko je počeštěný výraz anglického slova selfie a označuje vlastní fotografii sebe samého. Takové fotografie jsou pořizovány většinou za účelem publikování na sociálních sítích, mají zachytit například nějaký zážitek, důležitou životní událost, novou image, pokroky v hubnutí, rostoucí těhotenské bříško, nějaký bláznivý nápad apod.

Kdy vzniklo selfie?

Co je selfíčko? “Autofotografie” jsou pořizovány od vynalezení fotoaparátu, ale k jejich velkému rozmachu a vzniku nového slova pro jejich označení došlo až s rozšířením chytrých telefonů a sociálních sítí. Nejprve to byla spíše výsada mladých a bláznivých lidí, ale v dnešní době už má za sebou nějaké to selfíčko téměř každý z nás.


Jak pořídit selfie?

Co je selfíčko?Za selfie se považuje jakákoli fotografie na které je fotografovaný zároveň fotografem, ať už je pořízena chytrým telefonem, fotoaparátem nebo v zrcadle. Jedním z nových pomocníků při vytváření takových fotografií je selfie tyč, která je jakousi prodlouženu rukou a umožní vyfotit celou postavu či větší skupinu lidí tzv. groupselfie.

Všeho s mírou…

Co je selfíčko?Selfie se stalo fenoménem naší doby, je to dobrý nápad, jak si pořídit společné fotografie nebo možnost poslat svým blízkým svou fotku, nemůžeme-li je navštívit osobně, ale někdy se zvrhnou v opravdu nevkusnou až nechutnou exhibicionistickou zábavu. Měli bychom proto zejména děti poučit jaká selfíčka jsou ještě vtipná či roztomilá a jaká už jsou nevhodná nebo dokonce nebezpečná

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.