Jak pěstovat bazalku


Jak pěstovat bazalku
Jak pěstovat bazalku

Bazalka, výborná, voňavá bylinka, která se hodí nejen k rajčatům. K dostání je sice i sušená, ale její skvělá chuť a vůně vynikne opravdu jedině čerstvá. V tomto článku se seznámíme s jejím pěstováním, aby jste ji měli doma vždy čerstvou, svěží a hned po ruce

Pěstování na zahradě

Bazalce se bude dařit i na záhonku v zahradě. Jelikož špatně snáší přesazování, sázíme přímo její semínka. Klíčící semena nemají rády mráz, takže výsev provádíme až po zmrzlých mužích. Do mírně vlhké země uděláme mělké rýhy, bazalku do nich řídce zasejeme, zakryjeme zeminou a zalijeme vodou. Místo pro pěstování by mělo být mírně přistíněné a půda humózní a výživná. Bazalka nemá ráda sucho, ale ani přemokření, proto zaléváme mírně.


Pěstování doma na okněJak pěstovat bazalku

Stejně jako při pěstování na zahradě, zvolíme pro pěstování bazalky v nádobě humózní  a výživnou zeminu. Nádoba musí mít otvor na otékání přebytečné vody, aby kořeny nehnily. Na povrch zeminy nasypeme semínka, jen tolik, kolik rostlin má z nádoby vyrůstat a lehce je zamáčkneme. Dosypeme trochou zeminy a zalijeme. Zeminu udržujeme mírně vlhkou a v teple.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..