Jak pěstovat čemeřici?

Jak pěstovat čemeřici?
Jak pěstovat čemeřici?

Kde se píše, že během chladných měsíců nemůžete ozářit svou zahradu působivě barevnými květy? I podzimní dny se mohou nést ve znamení všude rostoucích květin. Stačí, když si vedle stříhání živého plotu za pomocí zahradních nůžek a sekání trávy pomocí zahradní sekačky uděláte čas na sázení čemeřice. Tato nenáročná květina, které stačí jen adekvátní stanoviště a vhodná zemina, vám pak bude dělat radost po celé nadcházející období.

Znáte čemeřici?

Možná se však ptáte, jak vlastně taková čemeřice vypadá. O jakou rostlinu se vlastně jedná? Mluvíme o klasické květině, která je spíše jarní. Nebo spíše před-jarní, protože vykvétá ještě dříve, než se první sluneční paprsky začnou dotýkat země. Když si ji stihnete zasadit ještě na konci listopadu, bude vám dělat parádu od prosince až do března. A v okamžiku, kdy začne odkvétat, ji nahradí zcela jiné květiny, které zase během zimy pořádně odpočívaly.

Když se rozhodnete zasadit si čemeřici, uděláte opravdu dobře. Její květy jsou totiž nadmíru zajímavé. V okamžiku, kdy se začne venku ochlazovat, květy se začínají kroutit, což je jejich zajímavá vlastnost. Když se slunce ukáže, jejich květy se znovu narovnají a vypadají opět krásně a zcela nepoškozeně.

Jaký druh rostliny si zasadíte na vaši zahradu? V nabídce je až dvacet druhů, bohužel se ani jeden druh nevyskytuje v České republice ve volné přírodě.

Hlavně ne sucho, říká čemeřice

Jak již bylo zmíněno, pěstování čemeřice není nic těžkého. Rostlina vlastně potřebuje jenom správné stanoviště, které by nemělo být suché. Dařit se jí bude v polostínu, klidně i v podrostu větších, vysokých stromů.

Je důležité, aby dané stanoviště splňovalo nároky na půdu. Zemina musí být hlubší, humózní a ideálně dobře propustná, i když je pravdou, že pokud bude horší kvality, čemeřice se s tím dokáže poprat. S čím se však poprat nedokáže, jsou slimáci, před kterými rostlinu všemi možnými způsoby chraňte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..