Jak pomaleji stárnout?

Jak pomaleji stárnout?

Jak pomaleji stárnout?

Běh času a tím i naše stárnutí nezastavíme, ale několika malými fintami můžeme přirozený proces našeho života aspoň trochu zpomalit.

Někdo tvrdí, že největším nepřítelem vrásek je smích. Znám ženy, co se raději ani příliš neusmívají, aby neměly na obličeji stopy vrásek, ale i ty, kterým je to úplně jedno a bez ohledu na vrásky se smějí při každé příležitosti.

Co pomáhá?

Dostatek spánku každý den dokáže hotové zázraky, v boji proti vráskám a jejich tvorbě je nejúčinnějším spojencem. Spěte v dobře větrané a tmavé místnosti, minimálně 8 hodin denně. Je jasné, že třeba v zimním období nebudete spát s oknem dokořán, ale aspoň si předtím, než jdete spát, dobře vyvětrejte, ať je místnost co nejvíc chladná.


Sluníčka jen trošku

Život bez slunce si nedokážeme představit, a přestože je nedílnou součástí nás všech, jeho paprsky dokážou pomalinku a nenápadně naše vrásky značně prohloubit. Stačí i jeden letní den strávený na pěší vycházce, zahradě nebo jen na lehátku u bazénu, a na naší tváři se to nepříjemně projeví, a často se tam objeví dost ošklivé kožní projevy.

Rajče je přítel

Krásná a pevná pleť, na níž nebudou vidět stopy stárnutí? Snadnou a zdravou pomoc Vám v tomto směru zajistí obyčejná rajčata. Jsou bohatá na draslík, fosfor, vápník a antioxidanty. Všechny tyto složky pomáhají chránit naší pokožku před sluncem a chrání jí před stárnutím.

Co dalšího můžete v boji proti vráskám udělat?

  • Změňte svůj stravovací režim, oživte svůj jídelníček, zařaďte na něj potraviny, kde je hodně vitamínů a minerálů, dopřejte si dostatek olejů (s těmi to ale nepřežeňte, ať nepřibýváte na váze), ořechů a zejména čerstvé ovoce a zeleninu.
  • nemračte se, udržujte si stále dobrou náladu a buďte plní optimismu.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..