Jak předcházet rýmě a nachlazení?


Jak předcházet rýmě a nachlazení?
Jak předcházet rýmě a nachlazení?

Známe to všichni, neustále ucpaný a plný nos, dutiny k prasknutí, obtížné dýchání, a samozřejmě naprosto sedřený nos od neustálého smrkání, díky čemuž se nám zvýší spotřeba kapesníčků až na trojnásobek. Rýmička umí pěkně znepříjemnit život, nehledě na to, že Vás často vyřadí i ze společenského života. Umíte si s rýmou třeba představit návštěvu kina či divadla, kde byste celou dobu prskali, smrkali, ostatní diváci by Vás asi neměli zrovna v lásce. Rýma a nachlazení jsou nevítanou návštěvou, proto se pojďme podívat, co udělat, abychom jim předcházeli.

Zázvor

O léčivých účincích zázvoru Vás snad ani nemusím přesvědčovat, je znám tím, že má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Preventivně působí proti rýmě a napomáhá ke zmírnění průvodních příznaků při nachlazení.


Nosní výplach

V lékárně lze zakoupit hotový solný roztok, který se aplikuje stejným způsobem jako nosní kapky. Pokud nemáte v zakoupený roztok důvěru, pak si ho můžete klidně vyrobit doma. Stačí jen dát do malé misky vodu, přidat trochu soli, důkladně rozmíchat, až se sůl rozpustí. Poté velmi opatrně vtáhněte osolenou vodu nosem a hned na to se vysmrkejte. Doma vyrobený solný roztok můžete aplikovat třikrát až pětkrát za den, ten hotový z lékárny dle přiloženého příbalového letáčku. Tomuto procesu se říká hydroterapie a s její pomocí si můžete zmenšit otok nosní sliznice.

Vitamín C

Pravidelný přísun vitaminů je pro náš organismus důležitý a každý takový vitamin je nepostradatelný. Zároveň však fungují jako jedno z preventivních opatření, jež chrání před onemocněním. Vitamin C nebo také kyselina askorbová, je pro naši imunitu nenahraditelný. Posiluje celý imunitní systém a pomáhá nám s vyšší odolností při nachlazení i proti němu.

Céčko můžete přijímat v tabletkách, kdy je nejlepší volit ty s postupným uvolňováním, nebo přírodní cestou, což je pro organismus mnohem lepší.

Kde céčko najít?

  • Šípky
  • Černý rybíz
  • Pomeranč
  • Růžičková kapusta
  • Kiwi
  • Papája
  • Brokolice
  • Zelí
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..