Jak probíhá výkup ve sběrných dvorech a podle jakých pravidel se řídí?

Jak probíhá výkup ve sběrných dvorech a podle jakých pravidel se řídí?

Sběrné dvory jsou všeobecně místem, které nám může na jedné straně poskytnout možnosti likvidace nebezpečného odpadu zcela zdarma, na druhé nám dokonce nabídne i příjemný přivýdělek. Vždy záleží na tom, co konkrétně chceme odnést.

Výkup v rámci sběrných dvorů ale má pochopitelně také svoje pravidla. Důvodem jsou hlavně krádeže, které se v minulosti odehrávali. Dnes se tak podíváme na to, podle jakých pravidel a co konkrétně, je možné odkupovat.

Výkup se týká celé řada zajímavých surovin

Nikoho nepřekvapí to, že je hlavním tématem výkup kovů také v dnešní době. Pro někoho ale může být drobným překvapením fakt, že můžete získat i na výkupu celé řady dalších, méně častých zdrojů. Typickým příkladem může být výkup starého papíru Plzeň.

U každé suroviny, která se vykupuje, přitom mohou být specifické podmínky. samozřejmostí je rozdílná cena za každou vykupovanou surovinu. Mimo toho ale mohou být dány také podmínky ohledně dokázání při odkupu, nebo popřípadě limit množství, které je možné odkupovat.

Povinnost identifikace při odkupu

Pokud přitom chcete dát do odkupu hlavně různé druhy kovů, tak po vás automaticky budou pracovníci požadovat také identifikaci pomocí občanského průkazu. Důvodem toho všeho je hlavně fakt, že se po nějakou dobu množily krádeže veřejného majetku. Většinou přitom šlo hlavně o hliníkové předměty, které se následně nalézaly ve sběrnách. Pro výkup hliníku Plzeň tak počítejte s tím, že je už dlouhodobě dána povinnost se prokazovat při výkupu občanským průkazem.

Možnost likvidace nebezpečného odpadu

Ačkoliv by člověk řekl, že nebezpečný odpad není až tak moc ojedinělá věc, tak dokonce i každý z vás, co čte tento článek, nějaký nebezpečný odpad má doma. Typicky jde hlavně o různé bateriové články, nebo elektroniku s chemií, jako je tomu u lednic a mrazáků. V některých případech, jako je třeba výkup autobaterií v Plzni, si dokonce můžete vydělat jejich výkupem. Jindy jde přitom o povinnost, kterou mají všichni vlastníci elektroniky. Ta pak probíhá bezplatně, nebo jenom za symbolickou částku.




Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..