Jak se chovat během pohovoru?


Jak se chovat během pohovoru?
Jak se chovat během pohovoru?

První kontakt je nejdůležitější, protože i podání ruky hraje velkou roli. Ruku byste měli podávat rovně (dlaň nesmí být ani dolů, ani nahoru), pevně jí stiskněte a nezapomeňte se dívat osobě, které ruku podáváte, do očí.

Na co dalšího si dávat pozor?

  • Jakmile vstoupíte do místnosti hlasitě a srozumitelně pozdravte. Během představování potřeste všem rukou. Vždy čekejte, až budete vyzváni k posazení, avšak nejdříve nehte posadit nejvýše postavenou osobu v místnosti, až poté se posaďte.
  • Když se posadíte, nesnažte se křížit ruce či nohy. Seďte vzpřímeně a uvolněně.
  • Kabelku, aktovku a podobné předměty si nenechávejte na klíně. Nestyďte se odložit si je na zem či na stůl, pokud to není kabelka velikosti lodního kufru.
  • Odložte si poznámkový blok i psací potřeby na stůl, ať máte volné ruce. Budete tak působit o hodně přirozeněji.
  • Nerozptylujte se psaním SMS, během pohovoru netelefonujte a netvařte se, jako když se nudíte.
  • Po celou dobu sledujte celý rozhovor, snažte se vše poslouchat co nejpečlivěji. Pokud možno si dělejte poznámky, aby vám nic neuniklo.
  • Neváhejte si připravit otázky, na které byste o své budoucí práci chtěli zeptat. Zeptejte se klidně, z jakého důvodu se nabízená pozice uvolnila, jaká bude vaše pracovní doba, v jakém kolektivu se budete pohybovat, s kolika lidmi budete pracovat. Nezapomeňte také na možnost se během práce dále vzdělávat. Dobré je vědět i o různých bonusech či výhodách pro zaměstnance.

Měli byste si také rozmyslet, jakou byste měli představu o vašem platu. Představa o vašem platovém hodnocení musí být jasná a měla by odpovídat nabízené pozici. Nikdy však nesmíte uvést konkrétní sumu. Dobré je zvolit interval, v němž by se vaše mzda měla pohybovat, např. 20 až 25 tisíc.


Jestliže se chcete konkretizaci své mzdy vyhnout i v případě intervalu, pak můžete zvolit diplomatickou odpověď, jako třeba, že jste ochotni zvážit jakoukoliv nabídku, která bude seriózní.

Když nemáte vůbec žádnou představu, jaký plat byste měli vlastně chtít, zeptejte se svých přátel, kteří na obdobné pozici pracují, či si projděte inzertní servery, kde se většinou platové podmínky uvádí aspoň orientačně.

Jaké finanční ohodnocení můžete dostat?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..