Jak se udržet v kondici?


Jak se udržet v kondici?
Jak se udržet v kondici?

Všimli jste si někdy, že některé druhy ovoce a zeleniny mají podobný tvar a vzhled jako naše orgány? Odborníci navíc tvrdí, že vždy nejvíce pomáhají právě tomu orgánu, kterému se podobají. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Avokádo

Oblíbené exotické ovoce, jež svým tvarem kopíruje ženskou dělohu, pomáhá k vyváženosti hormonů, působí preventivně proti rakovině děložního čípku. Další zajímavostí je i to, že stejně jako lidský plod v děloze, roste avokádo z květu až k plnohodnotnému plodu 9 měsíců. Mezi další účinné pomocníky dělohy patří hruška a lilek.

Řapíkatý celer

Stonek celeru je podobný lidské kosti, navíc obsahuje důležité láky, které jsou pro výživu kostí nepostradatelné. Zejména křemík, který je pro kosti zdrojem síly. Kosti jsou tvořeny z 23 % sodíkem, což je stejné množství, které je obsažené právě v řapíkatém celeru. Podobnou službu Vám na kosti prokáže i rebarbora.

Hroznové víno

Hrozen vína svým vzhledem připomíná plicní sklípky. Odborníci tvrdí, že strava bohatá na hrozny, je skvělou prevencí proti rakovině plic, a pomocníkem, který dokáže snížit projevy astma, navíc jsou zde také jednoduché cukry, obsažené ve víně, které dodají energii srdečnímu svalu.


Grapefruit a pomeranč

Když tyto dva plody přepůlíte, dužina je podobná vnitřní struktuře prsu. Citrusy působí pozitivně na mléčné žlázy, zároveň obsahují látky, které jsou prevencí proti rakovině prsu a mají dobrý vliv na tok lymfy.

Vlašské ořechy

Nejen, že jsou podobné mozku, ale dokonce pomáhají pozitivně rozvíjet funkčnost mozku. Jsou bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, antioxidantů, kyseliny listové a vitaminu E. Ty mají příznivý vliv na lidskou psychiku. Mají protizánětlivé účinky, podporují chuť k jídlu, regulují krevní tlak, snižují cholesterol a jsou účinnou prevencí proti ateroskleróze. Nálev z listů ořešáku se používá při zánětech trávicího ústrojí.

Zázvor

Podporuje trávení a zvyšuje produkci žaludečních šťáv a slin, navíc svým tvarem připomíná žaludek. Pomáhá proti nevolnostem, pocitům na zvracení, nadýmání a plynatosti. Umí zmírnit příznaky dráždivého tračníku, snižuje hladinu cholesterolu a naopak zvyšuje tvorbu žluči. Účinně také bojuje s nachlazením.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..