Jak se zabavit v letadle?      


Jak se zabavit v letadle?      

Pokud je let dlouhý, po chvíli vaše děti přepadne nuda. Pokud po cestě prostě neusnou, zpestřete jim cestu letadlem následujícími triky.

Chystáte se na leteckou dovolenou a už dopředu máte strach, že to vaše děti dlouho v klidu nevydrží? Není to tak náročné, jak to na první pohled vypadá. I když cestovní kufry musí do podpalubí, do příručního zavazadla si něco přibalte. Přinášíme vám pár rad a tipů, jak na to.

Zabere oblíbená hračka

Oblíbená hračka v žádném případě nesmí zůstat doma. Nezapomeňte vzít dítěti s sebou jeho oblíbenou hračku, která jej spolehlivě zabaví. Mohlo by se stát, že vám bude brečet jen proto, že ji prostě nechalo doma a že ji u sebe nemá. Nová hračka je další super trik. Je totiž neokoukaná. Pokud dítě touží po nové menší hračce, pořiďte mu ji jako překvapení právě do letadla, předem mu ji neukazujte a dejte mu ji až na palubě. S novou hračkou se děti většinou zabaví.


Kdo si kreslí, nezlobí

Kupte dětem na cestu omalovánky a malé cestovní pastelky. Pokud si vaše dítě rádo maluje, pak máte vyhráno. Dát mu můžete i malý bloček, kam si může kreslit. U větších dětí zaberou i dětské křížovky a oblíbené časopisy s úkoly. Pokud máte pocit, že to do letadla všechno nepoberete, existuje i cestovní taška na kolečkách vhodná na paluby letadla.

Elektroniku sebou

Někdy prostě zaberou jen sluchátka s hudbou do uší. Tablet je další oblíbená věcička v hodná na cesty. Během letu můžete využít tablet na pouštění pohádek i na hraní her. U toho děti většinou vydrží opravdu dlouho. Výjimečně jim to rozhodně neublíží. Udělejte výjimku, i když nejste zastánce tabletů. Za chvilku klidu to prostě stojí.

Oblíbené slovní hry a čtení

Vezměte si do letadla i knížku, a tu vezměte i svému dítěti. Můžete si ji i s dítětem prohlížet, anebo mu z ní číst. Pokud vám nevadí se do her také zapojit, zvolte oblíbené slovní hry. U větších dětí slovní hry, jako slovní fotbal, dobře zabírají a na nějakou dobu je to spolehlivě zabaví. Když budete balit sebou věci na palubu letadla, sledujte také povolené rozměry zavazadel.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..