Kam se vypravit s dětmi na výlet?


Kam se vypravit s dětmi na výlet?

Cestovat, bavit se a být s dětmi na čerstvém vzduchu, je dobrý recept na rodinný výlet. Je ale třeba najít místa, kde se bude líbit všem a zároveň vymyslet i variantu, kdyby náhodou pršelo.

Když se na obloze honí mraky a ráno není jasné, zda vysvitne slunce nebo bude pršet, je třeba mít vhodnou variantu na každé počasí. My vám dáme pár rad a typů, kde se dětem bude líbit.

Kulíškova stezka po Beskydech

Kulíškova naučná stezka vede krásným údolím potoka Dynčák a okolím hotelu Horal. Měří 2,5 km, takže ji ujdou i malé děti a můžete sem i s kočárky. Kulíšek je vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Děti poznají zvířata, která žijí v Beskydech a pomocí instalovaných interaktivních prvků se na 10. zastávkách zábavnou formou seznámí s přírodou Valašska. Jsou zde domečky, prolézačky a další herní prvky. Je zde i automat na granule pro krmení ovcí pasoucích se na okolních loukách.

Cesta za pokladem

Turistická trasa Resortu Valachy má 6 km a je speciálně pro děti. Je inspirována geocachingem a nese název: Hledej poklad na Galiku. V recepci hotelu Galik ve Velkých Karlovicích si vyzvednete písemné instrukce a vydáte se do údolí Leskové. V lesích a na loukách budete hledat určitá místa, plnit jednoduché úkoly a sbírat čísla. Z nich sestavíte kód, se kterým po návratu do hotelu otevřete schránku s pokladem. Lovci kešek si smí část pokladu odnést jen tehdy, pokud samy do schránky na oplátku vloží nějakou malou drobnost. Pokud nevíte, kam s dětmi, když prší, máme pro vás další typ.


Výlet s dětmi do rodinného parku Fábula za každého počasí

Pohádkový zábavní park Fábula je ideálním tipem na výlet za každého počasí. U skřítka Fábuly probíhají akce po celé léto. Království ukrývá sklepení a v něm živé pohádkové bytosti. Čarodějnice vaří žížalí polévku, čert převažuje tatínky na váze hříchů a princezna učí šlechtickým mravům. Můžete si zahrát únikovou hru: Útěk ze žaláře. Je zde i království hlavolamů, výstava panenek a interaktivní Igráčkovy expozice plné her, kvízů a zábavy. K dispozici jsou obří společenské hry v nadstandardní velikosti i mini ZOO. Můžete tvořit v dílničkách, kde si namalujete tričko, vyrobíte svíčku nebo ozdobíte hrníček. Je zde spousta prolézaček, pohádkové bludiště, zážitkový hostinec u Loupežníka Bambitky, občerstvení u Otesánka a cukrárna pro mlsné jazýčky.

Co bude děti ještě bavit? Přibalte si do batohu také turistický dalekohled. Značka Fomei je zárukou kvality.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..