Jak si správně půjčit manipulační techniku? Dodržte těchto 5 zásad a neuděláte chybu


Jak si správně půjčit manipulační techniku? Dodržte těchto 5 zásad a neuděláte chybu
Jak si správně půjčit manipulační techniku? Dodržte těchto 5 zásad a neuděláte chybu

Přemýšlíte, jak si správně půjčit manipulační techniku? Začněte tím, že si najdete seriózní půjčovnu, která má s těmito stroji dlouholeté zkušenosti. Kvalitní stroj sám o sobě vám nezaručí, že vše proběhne naprosto hladce. V případě, že nemáte s těmito stroji vůbec žádné zkušenosti, jistě oceníte odborné rady a spolehlivou servisní podporu.

V tomto článku se dočtete, proč se vám vyplatí půjčovat jen u ověřených firem. Dozvíte se také, na co si při výběru pronajímatele musíte dát pozor a další cenné tipy, které vám ušetří váš čas i peníze.

Jak si správně půjčit manipulační techniku? Vždy jen od zkušeného pronajímatele! A to z těchto důvodů:

 1. Budete jednat s odborníky, kteří své práci rozumí a mají zkušenosti z oboru. Co to pro vás znamená v praxi? Máte před sebou projekt a potřebujete si například zapůjčit minijeřáb. Nikdy předtím jste s tímto strojem nepracovali. Na základě parametrů vaší zakázky vám odborník pomůže vybrat přesně ten typ stroje, který potřebujete.

Pozor!

Pokud si vyberete méně výkonný typ, budete nuceni stroj v průběhu prací vyměnit, a to znamená ztrátu času i peněz. V případě příliš výkonného přístroje sice nebudete muset měnit, ale platíte zbytečně více za pronájem. Profesionál vás navede správným směrem.

 1. Potřebujete kvalitní stroj, nejlépe od autorizovaného prodejce. Firmy, které prodávají špičkovou manipulační techniku, ji ve většině případů nabízejí i k pronájmu. Jejich stroje prochází pravidelnými servisními prohlídkami a vstupními kontrolami. Při opravách používají jen originální náhradní díly. Máte tedy jistotu, že přebíráte přístroj v perfektním technickém stavu. Riziko, že by se něco během práce pokazilo, je tedy minimální.

Tip:

Chcete si být jistí, jaká jsou vaše práva v případě, že byste byli nuceni zapůjčený stroj reklamovat? Doporučujeme prostudovat si aktuální znění zákonu o ochraně spotřebitele.


 1. Pokud by se přece jen něco nedařilo, chcete nastalou situaci vyřešit co nejrychleji. V tom případě potřebujete půjčovnu, která poskytuje spolehlivou servisní podporu. Některé firmy za vámi dokonce dorazí do dvou hodin po celé České Republice. V případě potřeby vám dovezou i doplňkové vybavení. Bude se vám pracovat lépe s vědomím, že nenadále problémy rychle a efektivně vyřešíte.
 1. Chcete, aby vás někdo profesionálně proškolil. Je sice pravda, že menší moderní manipulační zařízení ve většině případů nevyžadují speciální kvalifikaci, protože mají řadu bezpečnostních prvků a snadno se ovládají. Nicméně základní úvodní školení je nutnost. Pracovních úrazů přibývá a nejrizikovější je stavebnictví. Nemá tedy smysl riskovat a učit se něco za pochodu.

Tip:

Nechcete stroj ovládat sami? V tom případě zvolte možnost pronájmu i s profesionální obsluhou.

 1. Zkušený pronajímatel, který je navíc i autorizovaný prodejce, často nabízí výhodnější dlouhodobé pronájmy a také možnost odkupu starších strojů.

Které typy manipulačních zařízení zvládnete ovládat sami po absolvování úvodního školení?

  • Minijeřáby – oceloví pavouci, jak se těmto šikovným přístrojům říká, mají řadu vyspělých bezpečnostních prvků a dají se ovládat pomocí dálkového ovládání.
  • Vakuová technika – různé typy manipulátorů, které vám usnadní přenášení břemen z různých materiálů.
  • Transportní pomůcky – pronajmout si můžete nejen různé typy mechanických vozíků, ale také elektrické schodišťové přepravníky, které stěhují břemena o váze až 650 kg po schodech. K jejich ovládání stačí jen jedna osoba.

Správný výběr půjčovny je základem úspěchu vašeho projektu. Nepodceňujte ho!

Vaším cílem je, aby váš projekt proběhl hladce. Jistě nechcete řešit technické problémy zapůjčeného stroje, reklamace a jiné nepříjemnosti, které na vás číhají, pokud si nedáte při výběru půjčovny pozor.

Teď už víte, jak vybrat půjčovnu, na kterou se můžete spolehnout, takže se budete moct plně soustředit na svou práci.

Jaký typ manipulačního zařízení jste si půjčili vy? Byli jste spokojeni s přístupem a službami pronajímatele? Podělte se s námi o vaše osobní zkušenosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..