Domácí kosmetika – péče o ruce

Domácí kosmetika – péče o ruce

Domácí kosmetika – péče o ruce

Zamyslete se na chvíli nad tím, jak úžasnou práci zastanou denně vaše ruce. Kolik vlivů na ně působí a jak skvěle vše zvládají. Je čas jim vrátit jejich obrovský přínos – dopřejte svým rukám potřebnou péči, vše z domácích zdrojů.

Kokosový zázrak

Pokud ještě stále patříte ke vzácným osobám, kterým nic neříká pojem kokosový olej, je na čase to změnit. Tuto skvělou přísadu oceníte nejenom v kuchyni, ale také jako balzám na vlasy, je zároveň ideálním odličovačem i pleťovou maskou – využití tohoto zázraku z přírody je skutečně široké. Můžete si pomocí něj zajistit výživný zábal pro své ruce – pomocí látek zvlhčujících a zvláčňujících kůži si při aplikaci dvakrát týdně zajistíte významné oddálení stárnutí pokožky na vašich rukách.

  • Jak na to?

Lžíci oleje ohřejte ve vodní lázni nebo mikrovlnce, natřete s ním ruce a zápěstí a na chvíli přikryjte ručníkem či šátkem.


Domácí výživný mix

Přejete si mít ruce stále hebké a dostatečně hydratované? Máte snad pocit, že vaše nehty jsou málo lesklé nebo se dokonce třepí? Pomocí tohoto zábalu si zajistíte krásnou kůži a dokonalý odpočinek pro své ruce.

  • Co budete potřebovat?

Připravte si směs ze lžičky medu, jednoho žloutku, lžičky smetany, lžičky šťávy z citrónu a přidejte trošku namletých mandlí. Směs si naneste před spaním na ruce a nehty a oblečte si bavlněné rukavice. Přes noc bude zábal působit a ráno jej smyjte.

Olejová lázeň

Abyste svým rukám ulevili od neustálé práce, dopřejte jim ve večerních hodinách olejovou lázeň.

  • Jak ji připravit?

Do větší mísy s teplou vodou přidejte tři lžíce olivového nebo mandlového oleje. Ruce ponořte alespoň na deset minut, poté jemně utřete.

Doporučení na závěr

Pro hydratovanou a zdravou kůži vašich rukou můžete udělat mnohé. Pokud ještě k úklidu nepoužíváte ochranné gumové pracovní rukavice, ihned tuto základní chybu napravte. Vaše ruce si rozhodně nezaslouží kontakt se všemi chemikáliemi, které v domácnosti používáte! Po každé sprše či koupeli si také ruce nezapomeňte promazat hydratačním krémem.

A co vy, jak se staráte o své ruce?

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.