Jak si užít dovolenou na Mallorce?

Jak si užít dovolenou na Mallorce?

Jak si užít dovolenou na Mallorce?

Mallorca je nejkrásnější a také největším španělským ostrovem, který je vyhledávaným rájem pro mnoho turistů z celého světa. Mohou tak obdivovat nejen krásné dlouhé pláže, ale také řadu úžasných městeček, jež jsou plná historie. Je to také království mandlí, oliv a pomerančovníků.

Ostrov je součástí Baleárského souostroví ve Středozemním moři. Slunce si tu můžete užívat každý den po celý rok, na deštivé dny tu narazíte opravdu minimálně. Na dlouhých písčitých plážích se můžete věnovat nejen pasivnímu, ale i aktivnímu odpočinku.

Vhodné lokality

  • Mezi nejnavštěvovanější a také nejoblíbenější části ostrova patří jihovýchodní pobřeží Sol Callas de Mallorca. Najdete zde řadu hotelových resortů, které jsou oblíbené nejen díky písčitým plážím, které leží v těsné blízkosti, ale také kvůli vyhlášeným restauracím a obchodům.
  • Velké oblibě se těší také volnočasové aktivity, jako potápění, tenis, jízda na koni, golf či windsurfing.
  • Hotely jsou obklopeny překrásnými subtropickými zahradami.
  • Mallorca je také známá rozsáhlými dunovými oblastmi a zátokami, jež jsou lemovány útesy.

Co zajímavého navštívit?

Každý, koho nebude bavit povalování na pláži, může se vydat do pobřežního městečka Porto Cristo, který leží na severu ostrova. Je známý kvůli komplexu vápencových jeskyní, jež jsou přístupné pro veřejnost. Můžete se těšit na řadu zajímavých vápencových útvarů, jež rostou v podstatě ze všech směrů, také jsou tu jeskynní jezera. Na hladině těchto jezer se pokocháte výjimečným zvukovým a světelným představením. Tato památka také patří na seznam UNESCO.


Dalším velmi zajímavým místem je hlavní město ostrova a také významný středomořský přístav Palma de Mallorca, kde můžete najít řadu historických a kulturních památek. Najdete zde například původní arabské lázně, památky z časů Římanů, díla slavného španělského architekta Antonia Gaudího. Dominantou města je pak úchvatná katedrála Palma de Mallorca, jejíž krása vám vezme dech.

Kousek od přístavu pak nezapomeňte navštívit starobylý podhorský klášter Valldemosa, který je znám tím, že zde pobýval hudební skladatel Chopin.

V neposlední řadě nezapomeňte na místní trhy, kde si na své přijdou milovníci oliv, kteří si zde vyberou z mnoha druhů, dokonce i čerstvé naložené. Neváhejte také ochutnat místní mandle, které rostou po celém ostrově. Mezi vyhlášené pokrmy patří speciality z mořských plodů, tradiční rýžové pokrmy, arros brut (kombinace hovězího a kuřecího masa) či sobrasada (typická uzenina).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..