Jak si vyrobit domácí zázvorové pivo?


Jak si vyrobit domácí zázvorové pivo?
Jak si vyrobit domácí zázvorové pivo?

Tento nápoj Vás jemně osvěží a jeho mírně alkoholická chuť trochu pošimrá mlsný jazýček. Jeho rodištěm je Velká Británie, kde se těší velké oblibě hlavně jako limonáda.

Co budete potřebovat?

  • 30 g čerstvého zázvoru
  • 500 g cukru krystal
  • 5 l vody
  • 2 citrony
  • Sušené pivní kvasnice

Připravte si velkou mísu, oloupejte zázvor, rozdrťte ho nožem naplocho a hoďte do mísy. Zasypte ho cukrem a zalijte vroucí vodou. Vymačkejte šťávu z citronů a přilijte do mísy. Sušené pivní kvasnice dejte do hrnku, zalijte vlažnou vodou a nechte zhruba 4 minuty oživit. Poté je přidejte do mísy k ostatním surovinám. Vše promíchejte a nechte odstát po dobu 24 hodin.


Po uplynutí této doby nápoj sceďte přes čisté plátno do připravených a hlavně čistých lahví, poté je dobře uzavřete korkovou zátkou. Důležité je naplnit láhev tak, aby nad hladinou zůstal prostor zhruba 3 – 4 cm, který je potřebný pro oxid uhličitý, jež se tam bude vytvářet. Nechte v chladu.

TIP: Vzduchový kompresor

Pivo podávejte ve vyšších sklenkách, nejlépe chutná dobře vychlazené. Když vynecháte sušené pivní kvasnice, pak si ze stejných surovin připravíte čerstvou a velmi lahodnou zázvorovou limonádu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..