Jak správně na redesign webu

Jak správně na redesign webu
Jak správně na redesign webu

Některé podniky se rozhodnou přepracovat své webové stránky proto, aby zvýšily svou návštěvnost, jiné se k tomu odhodlají například v rámci rebrandingu. Důvodů zkrátka může být více. Bez ohledu na to, proč se do tohoto počinu pouštíte, je samotný projekt rozsáhlou a důležitou akcí, která vyžaduje řadu promyšlených kroků. Pojďme si o tom říct více.

Co je to vlastně redesign webových stránek?

Jedná se o generální úpravu na vysoké úrovni, která zahrnuje významné změny prvků, jako je kód, struktura, obsah a vizuální prvky vašeho aktuálního webu. Cílem je docílit toho, aby web lépe sloužil vašim návštěvníkům. Skvělým redesignem webu můžete zlepšit uživatelský dojem, zvýšit příjmy a snížit míru okamžitého opuštění stránek.

Webové stránky bývají předělávány z nejrůznějších důvodů. Mezi ty nejčastější řadíme například:

  • zastaralost webu,
  • nefunkční odkazy,
  • matoucí uživatelské rozhraní,
  • rozšíření předmětu podnikání apod.

Tip ® Přečtěte si o tom, jak Správně vytvořený web zvýší výkon online marketingu v průměru 15×.

Aktualizace vs. redesign webu

Všechny webové stránky potřebují pravidelnou údržbu, aby byly schopny čelit konkurenčnímu prostředí. I ty sebelepší začnou časem zastarávat. Skutečnost, zda se jedná o redesign či pouhou aktualizaci pak závisí na tom, kolik změn během procesu provedete a jak jsou dalekosáhlé. U redesignu se obvykle výrazně změní kód a vizuální vzhled webu.

Webové editory

Začínající podniky často při tvorbě webu sáhnou k nástrojům, jako je Wix, který umožní zjednodušit proces navrhování webových stránek prostřednictvím jednoduchých editorů. Tyto nástroje jsou ale jen sotvakdy natolik sofistikované, aby nové stránky vyčnívaly z davu.

V raných fázích nového businessu jsou finanční prostředky poměrně vzácné, proto teoreticky má smysl používat na tvorbu webu levný nástroj. Ovšem pokud byste později měli zájem své stránky rozšířit, zřejmě byste narazili na problém. Jednoduchý nástroj totiž s největší pravděpodobností není stavěn pro složitější operace. K dražší variantě se tedy stejně časem dostanete.

Do čeho se pustit před redesignem?

Klíčovou součástí procesu redesignu vašeho webu je průzkum. Jedná se totiž o nejlepší způsob, jak zjistit, co funguje, a co naopak ne. Navíc se hlouběji ponoříte do toho, co chtějí vaši cíloví zákazníci, a jak udělat váš web uživatelsky přívětivější.

Jaké otázky byste si měli sami položit?

  • Kdo a proč přichází na váš web?
  • Které stránky a prvky fungují dobře?
  • Jaké konkrétní potřeby zákazníků současný web neuspokojuje?
  • Jak budete měřit úspěšnost redesignu?
  • K čemu přesně váš web používáte vy sami?

Nebojte se změny

Redesign webu je nikdy nekončící záležitostí. Preference vašich zákazníků se neustále mění, stejně jako technologie prohlížečů. Musíte neustále sledovat, co vaši zákazníci chtějí a potřebují. Pokud nikdy neusnete na vavřínech, nehrozí vám, že se jednoho dne probudíte a zjistíte, že má váš web ta nejlepší léta již dávno za sebou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..