Připravte se na svoje první drezury jako opravdoví profesionálové!

Připravte se na svoje první drezury jako opravdoví profesionálové!
Připravte se na svoje první drezury jako opravdoví profesionálové!

Na všechna první se nikdy nezapomíná. A jedním z těch, které se vám mohou vrýt do paměti jako jedny z nejhezčích, mohou být i vaše první závody v drezuře. Věřte, že naprostá většina závodníků, která se dostala až na start závodů, to bere jako ohromné vyvrcholení, a především odměnu za dlouholetou práci.

Ze startu až na závodní pole je to totiž opravdu velice dlouhá štreka. O to delší přitom je, protože ji rovnou musí absolvovat nejen jezdec, ale také zvíře. A vzájemné soužití, které dokáží mezi sebou v průběhu let vybudovat, je doslova magickým poutem!

Opravdu velká akce pro každého

Ačkoliv může mít samotná drezura jiný význam pro různé závodníky, tak vesměs se nedá pochybovat o tom, že jde o velice zajímavou akci pro každého diváka i pořadatele. V republice příliš mnoho soutěží není možné najít a až na některé typické lokality je i poměrně úzký počet míst, kde drezury můžeme sledovat. Pro jezdce je zde proto také vypsaný dresscode, který koresponduje s tím, jak moc společenská akce tedy drezura je. Základem je pochopitelně tradiční jezdecké sako, které se nosí už stovky let.

Mimo toho je ale potřeba dodržovat také dresscode celého zbytku oděvu jezdce. V některých ohledech přitom může vznikat problém s dobrou pohyblivostí a pohodlím při jízdě. Existují ale mnohé oděvy, které jsou přímo pro potřeby dostatečného pohybu vytvořeny jak materiálem, tak i specifickým střihem. Příkladem za všechny mohou být například velice populární jezdecké košile.

I zde se ale myslí na bezpečnost

Drezura je sice víceméně záležitostí ve velice pohodlném a příjemném tempu, ale zároveň se i tady může stát nemalé množství nepříjemných situací, u kterých může být řešení nepříjemné a komplikované. Nejhorší možností jsou bohužel pády, kde většinou dochází k vyděšení koně před překážkou. Ten bez úmyslu ublížit svému jezdci ale zabrzděním pošle žokeje přímo přes hlavu. Proto jsou jezdecké helmy na koně základním vybavením, které vám nikdy nesmí na drezuře chybět. Specifikem jsou přitom typické helmy kulatého tvaru s lehkým naznačením štítu proti slunci, které bývají typicky v černé barvě. Opět se jedná o tradiční dlouholetý dresscode.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..