Jak udělat cheesecake?


Jak udělat cheesecake?
Jak udělat cheesecake?

O cheesecaku je známo, že je oblíbeným americkým dezertem, na jehož božskou chuť nedají dopustit. Přestože se může jeho příprava zdát složitá, ve skutečnosti je to naprosto jednoduché. Pojďme se teď spolu pustit do přípravy cheesecaku po našem.

Co budete potřebovat?

  • 200 g máslových sušenek (nejlépe Zlaté Club od Opavia)
  • 100 g rozpuštěného másla
  • 500 g čerstvého sýra (originální cheesecake se vyrábí ze sýru Philadelphia)
  • Kůra ze 2 limetek
  • 3 polévkové lžíce čerstvé limetkové šťávy
  • 60 g cukru krupice
  • 3 žloutky
  • 250 g jahod

Sušenky vhoďte do nádoby od robota a důkladně rozmixujte. Pokud robota nevlastníte, můžete dát sušenky do plastového sáčku a pomocí válečku či paličky na maso je rozdrtit. Dejte do mísy a přilijte rozpuštěné máslo, promíchejte a přesypte do dortové formy (o průměru 20 cm), kterou ještě předtím vyložíte papírem na pečení. Rozdrcené sušenky rozprostřete po celém dně formy a pomocí lžíce urovnejte.


Čerstvý sýr (můžete ho nahradit tučným tvarohem, žervé, lučinou) dejte do nádoby, přidejte kůru z limetek a limetkovou šťávu, cukr, žloutky a vyšlehejte. Směs musí být hladká bez hrudek. Jestliže bude moc řídká, přidejte 1 lžičku dětské krupičky. Našlehanou hmotou přelijte sušenky v dortové formě, uhlaďte a dejte péct na 35 až 40 minut do trouby předehřáte na 170°C. To, že je dezert hotový poznáte tak, že se jeho okraje budou oddělovat od stěn formy, ale uvnitř zůstane zlehka tekutý.

Jakmile je dezert upečený, vypněte troubu, pootevřete dvířka a nechte moučník vychladnout v troubě, aby nedostal při vyndání teplotní šok.

Mezitím si připravte omáčku z jahod. Očistěte je, zbavte zelených částí, dejte do menšího hrnce, přisypte trochu cukru a dejte na mírný oheň svařit. Přidejte trochu jahodové marmelády a za stálého míchání nechte provařit.

Vychladlý cheesecake rozdělte na jednotlivé porce, dejte kousek na talířek a přelijte teplou jahodovou omáčkou.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..