Jak udělat ovocné sushi?

Jak udělat ovocné sushi?

Jak udělat ovocné sushi?

Klasické sushi (suši) se dnes těší velké oblibě, narazit na něj můžete na řadě míst. Pro někoho je výtečným obědem, pro jiného lehkou svačinkou. Pokud ale nemáte chuť na mořské řasy, ryby a další suroviny, které se běžně na přípravu sushi používají, zkuste jinou variantu a to v podobě ovocného sushi.

Co budete potřebovat?

  • 300 g rýže na sushi
  • Sůl
  • 1/2 vanilkového lusku
  • 100 ml kokosového mléka
  • 100 g cukru moučka
  • 200 g mascarpone
  • 150 g čerstvých jahod

Rýži důkladně propláchněte studenou vodou, dejte do kastrůlku, zalijte jí 300 ml vody, přidejte špetku soli, vyškrábněte dřeň z vanilkového lusku, hoďte k rýži a přiveďte k varu. Přikryjte pokličkou a vařte na mírném ohni zhruba 25 minut. Po deseti minutách vaření, přilijte kokosové mléko.


Jakmile bude rýže uvařená, odstavte jí, vmíchejte cukr a nechte zakryté vychladnout. Poté co bude zcela chladná, do ní vyklopte mascarpone a důkladně promíchejte. Vzniklou rýžovou hmotu rozdělte na dvě části. Rozprostřete si na stůl alobal, první část rýže na ní rozprostřete ve vrstvě silné asi 1 centimetr do obdélníkového tvaru. Jahody omyjte, očistěte, naskládejte je na okraj rozprostřené rýže při delší straně těsně vedle sebe. Poté rýžovou placku s jahodami zatočte do rolky a upevněte pomocí alobalu, na kterém ležela. Stejně zpracujte i druhou část rýžové hmoty a obě jahodové rolky uložte nejméně na 1 – 2 hodiny do lednice.

Nakonec je vyndejte z alobalu, rozkrájejte na kolečka, která budou tak 2 cm silná. Při servírování přelijte karamelem, ale není to nutné. Můžete kolem nakapat také tekutou čokoládu, či na talířek nastříkat ozdobně šlehačku. To už záleží jen na vás.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.