Jak ušetřit v kuchyni?


Jak ušetřit v kuchyni?
Jak ušetřit v kuchyni?

Kuchyň je srdcem každé domácnosti. Je to v podstatě nejvíce vytížená místnost. Také však stojí spoustu peněz. Příprava jídla je často náročná, a to hlavně finančně. Ne pokaždé se podaří nachystat chutný pokrm, rychle a levně, zejména když ho chystáte pro celou rodinu, či návštěvu. Zkuste některou z našich rad, a třeba se Vám podaří něco málo ušetřit.


Správné nakupování

  • Vždy než půjdete na nákup, je dobré si sestavit jídelníček na celý týden, čímž budete dopředu vědět, jaké suroviny jsou potřeba, stačí jen podle jídelníčku sestavit nákupní seznam, díky tomu pak nebudete bez rozmyslu nakupovat všechny možné suroviny, které kolikrát ani nepotřebujete.
  • Praktické suroviny nakupujte v dvojnásobném množství, polovinu, kterou potřebujete, zpracujete a druhou dáte do mrazáku.
  • Ingredience nakupujte ve větších a tím i levnějších baleních.
  • Pořiďte si kvalitní prostředek na nádobí. V současnosti je vhodný třeba Jar, který za slušné peníze nabízí kvalitu i účinek. Na odstranění mastnoty je velice účinný a dlouho vydrží, na rozdíl od levnějších prostředků.

Upravte receptury

  • Chcete-li se držet receptu, pak můžete ušetřit tím, že dražší verze masa, která uvádí recept, použijete v poloviční dávce, takže místo 1 kg hovězího stačí jen 0,5 kg a druhou půlku si dejte do mrazáku na další pokrm. Polovinu chybějícího masa nahradí zelenina, či třeba těstoviny.

Jsou-li v receptu exotické suroviny, o kterých víte, že už byste je znovu nepoužili, pak je klidně nahraďte běžnými surovinami, ať nemáte zbytky na vyhození.

Dobré je, když dáte do lednice skleněnou misku s čistou vodou, kterou využijete na zbytky čerstvé zeleniny, jenž do ní uložíte, abyste nemuseli vyhodit kousek mrkve, celeru a podobně. Zbytky zeleniny, pak využijete třeba na polévku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..