Jaká je vhodná prevence proti padání vlasů?


Jaká je vhodná prevence proti padání vlasů?
Jaká je vhodná prevence proti padání vlasů?

Vypadávání vlasů je zcela přirozený proces, který trápí spoustu lidí. Bohužel, i když utratíte desetitisíce za různé kosmetické výrobky, které Vám slibují, že budou Vaše vlasy perfektní bez jediné vady, nic z toho Vám je neuzdraví. Pokud chcete padání vlasů a dalším problémům s tím spojeným předcházet, pak je důležitá prevence a nejlepší co pro to můžete udělat, je změna životního stylu. Kvalita vlasů je výsledkem toho, jak věci děláte, a pokud Vám vypadávají ve větší míře než je přirozené, pak je jasné, že něco děláte tak, jak nemáte.

Co pro sebe můžete udělat?

Cigarety a alkohol

Jestli hledáte největšího nepřítele Vašich vlasů, pak je to právě alkohol. Sebemenší množství Vašim vlasům velmi škodí, proto se mu snažte vyhýbat. Cigarety zase mohou za to, že vlasy rostou pomaleji a nemají zrovna nejlepší kvalitu.

Pitný režim

Pravidelný pitný režim je důležitý snad pro vše, co se našeho organismu týká, včetně vypadávání vlasů. Vlas sám o sobě obsahuje z 1/4 vodu, proto je nutné tekutiny neustále doplňovat, aby měl Vás vlasový porost dostatečnou hydrataci.

Vitamin C

Pro zdravé vlasy je vitamin C důležitý, proto nezapomínejte na svůj jídelníček zařadit také citrusy (pomeranče, citrony či grepy). Jeden pomeranč každý den bohatě stačí, stejně jako sklenice čerstvé šťávy z citrusů, ať už jednoho druhu či zkombinované. Rozhodně však zapomeňte na sladké džusy. Vše musí být zcela bez cukru.


Bílkoviny

Bílkoviny a zdravé tuky prospějí vlasům více, než myslíte. Dobré je konzumovat sushi, ořechy nebo špenát. Mořské řasy můžete použít také do salátu. Pro zdravé vlasy nesmí být v těle těchto bílkovin nedostatek.

Vlasy potřebují volnost

Jestli patříte k těm, co neustále vlasy stahují do těsných účesů, zejména pomocí gumičky, pak své vlasy den co den namáháte a tím i ničíte. Nejlepší je, když vlasy necháte volně, bez gumiček, sponek a podobných vlasových doplňků.

Masáž hlavy

Vlasové váčky i pokožka hlavy potřebují správné prokrvení, k tomu může pomoci masáž hlavy, u které si navíc můžete i odpočinout. Masáž také přispěje k rychlejšímu růstu vlasů. Pořiďte si kartáč, který má přírodní štětiny a pravidelně s ním vlasy kartáčujte, stačí jen pomalé jemné pohyby, které nahradí masáž. Nikdy nepoužívejte kartáč s kovovými hroty.

Další co může mít na padání vlasů vliv je přehnané používání vlasových tužidel a laků na vlasy, neboť negativně zatěžují nejen vlasy, ale i pokožku. Moc dobře vlasům nedělá ani fénování, je-li to možné, nechávejte vlasy aspoň čas od času oschnout jen tak bez ničeho.

Jestliže nic z toho nezabere, nebude na škodu, když navštívíte lékaře, aby prověřil Vaši štítnou žlázu, zda nemůže být příčinou padání vlasů její porucha. Zároveň je nutné zkontrolovat hladinu estrogenu a testosteronu. Nízká hladina estrogenu a přebytek testosteronu může být také příčinou padání vlasů a je proto nutné takový problém v případě výskytu řešit.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..