Výhody a nevýhody podlahového vytápění: Vše podstatné v kostce

Výhody a nevýhody podlahového vytápění: Vše podstatné v kostce

Přemýšlíte o podlahovém vytápění? Tento moderní – a rok roku oblíbenější – způsob regulace teploty v domácnostech nabízí několik výhod, ale i nevýhod. A proto, než učiníte konečný verdikt, se s hlavními aspekty seznamte podrobněji.

Podlahové vytápění a jeho benefity

Základní a zřejmě i největší výhodou podlahového vytápění je jeho schopnost rovnoměrného rozložení tepla po celé místnosti. Díky tomu lze dosáhnout příjemné teploty bez výraznějších rozdílů mezi podlahou a stropem. Chůze naboso po vyhřátém povrchu je komfortní především v koupelně a v ložnici.                                                     

Instalatéři Praha z řemeslnického cechu Ekomplex vyzdvihují také efektivitu – podlahové topení je obvykle účinnější než běžné radiátory či konvektory, protože pracuje při nižších teplotách. Tím je možné citelně snížit náklady na vytápění.

Instalatéři Ústí nad Labem pak upozorňují na snadnou regulaci pomocí termostatů a chytrých technologií.

Kromě výše uvedeného vás k pořízení podlahového vytápění může přimět i estetické hledisko. Systém je skrytý pod povrchem podlahy, což znamená, že se v místnosti vyhnete instalaci nevzhledných radiátorů.

Výhody a nevýhody podlahového vytápění: Vše podstatné v kostce

V čem vám může podlahové topení vadit?

Počítejte s tím, že instalace podlahového topení nestojí pár korun. Náklady se mohou vyšplhat nahoru zejména v případě rekonstrukce staršího domu. A přestože pokládka nepatří mezi nejnáročnější činnosti, pro laika je samozřejmě bezpečnější svěřit práci odborníkům. Je třeba myslet na to, že nedodržení technologických postupů při instalaci vede k nesprávné funkci systému a potenciálním problémům při provozu.

Jako nevýhodu lze vnímat také delší dobu náběhu, která v případě teplovodní varianty trvá desítky minut až několik hodin – v závislosti na tloušťce a typu podlahové krytiny.

A konečně fakt, že podlahové topení není vhodné pro všechny podlahové materiály. Ideální řešení – materiál s vysokou tepelnou vodivostí – si nechte doporučit například odborníky z Ekomplexu – podlahy Praha.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..