Jak řešit výběr matrace v páru

Jak řešit výběr matrace v páru
Jak řešit výběr matrace v páru

Už samotný „běžný“ výběr matrace může být celkem výzvou. Řešíte věci jako je tvrdost matrace, použité materiály, výška a podobně. Až z toho jde člověku někdy hlava kolem. Když jste ale v páru a je pravděpodobné, že jste majiteli dvoulůžka, přibude vám k tomu ještě jedno trápení. Koupit jednu velkou matraci, nebo dvě menší s odlišnými vlastnostmi, které budou vyhovovat každému z partnerů dle jeho preferencí? Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá, protože obě řešení mají své výhody, respektive nevýhody.

Za předpokladu, že mají partneři na matraci přibližně stejné požadavky, a to subjektivní i objektivní, je volba jasná. Jedna velká matrace! Taková situace ale bude spíše výjimkou, protože průměrná žena se od průměrného muže fyzicky dosti liší – svou výškou, váhou, tvarem těla či rozložením hmotnosti.

Pojďme si tedy v krátkosti říci, co je třeba vědět o obou možnostech předtím než si zakoupíte nové matrace, respektive matraci. A ještě než se do toho pustíme, chtěli bychom dodat, že drtivě většinový názor odborníků na spánek je koupit dvě samostatné matrace pro každého zvlášť.

Dvě samostatné matrace

  • Požadavky na tuhost matrace, použité materiály nebo množství zón jsou v páru prakticky vždy odlišné. Takto si každý z partnerů může vybrat kus dle svých preferencí.
  • Tím, že dvě matrace netvoří jeden ucelený kus, nedochází k přenosu pohybu jednoho z partnerů během spánku na druhého a ten tudíž není vyrušován.
  • Dva samostatné kusy umožňují použití polohovacích roštů, kdy si ho každý z partnerů může nastavit tak jak potřebuje.
  • Celkově lepší manipulace, což se týká případného přemisťování, otáčení či svlékání snímatelných potahů pro potřeby praní (ostatně je dost možné, že by se vám potah z jedné velké matrace ani nemusel vlézt do pračky).
Jak řešit výběr matrace v páru

Jedna velká matrace

  • Téměř jedinou avšak obrovskou její výhodou oproti první možnosti je právě ona kompaktnost, respektive neexistující škvíra uprostřed. Za předpokladu, že do postele vskutku chodíte jen spát, čímž je myšleno, že si každý z vás lehne na svou půlku a spí, pak to asi není žádný problém. Pokud však (a jsme přesvědčení, že to tak má přinejmenším velká část mladších párů) v posteli i trochu „žijete“ (není tím myšlen jen sex, ale třeba i tulení při koukání na film či cokoliv jiného), je tato škvíra naprosté peklo. Neustálé borcení okrajů matrací uprostřed není vskutku nic příjemného. K dostání jsou sice jisté „spojovací“ výplně, ale ty mají vskutku jen omezený efekt.

Závěrem

Z výše uvedeného vyplývá, že volba dvou matrací namísto jedné jasně vítězí, což ale skutečně může být individuální a bezesporu se najde mnoho párů, kterým bude vyhovovat jedna velká. Teoretickou potenciální nevýhodou dvou kusů by ještě mohla být rozdílná výška a design matrací, který si každý z partnerů vybral. V dnešní době však již výrobci myslí i na toto a na trhu je skutečně široký výběr takzvaných partnerských matrací, které při stejném vzhledu a výšce nabídkou každému z partnerů požadovanou tuhost.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..