Co na vosí bodnutí?


Co na vosí bodnutí?
Co na vosí bodnutí?

V letním období nás můžou potrápit vosy. Jejich bodnutí je celkem nepříjemná záležitost, hlavně u dětí a alergických jedinců. V tomto článku si představíme pár rad a tipů, jak si co nejlépe bodnutí vosím žihadlem ošetřit v případě, že alergií netrpíme.


  1. Místo, kde Vás vosa bodla, důkladně prohlédněte. Místo vpichu bude bolestivé, mírně zarudlé, svědivé a objeví se mírný otok.
  2. Pokud v místě vpichu zůstalo žihadlo, vezměte si pinzetu a opatrně jej odstraňte.
  3. Místo důkladně omyjte pod tekoucí studenou vodou.
  4. Otok po vosím bodnutí je velice dobré chladit. Můžete jej chladit vodou, namočeným plátýnkem nebo kapesníkem, velice žádoucí je také vzít si na pomoc kostky ledu.
  5. Pokud je otok větší a bolest, svědění a podráždění přetrvává, na postižené místo můžete nanést antihistaminikum, jakým je například Fenistil gel. Doporučuje se anihistaminik podávat také vnitřně v podobě tablety Zirtecu, Zodacu nebo Claritinu.

Co na vosí bodnutí?Pozor! Tyto rady jsou určené pro osoby, které netrpí alergií. Alergikové na vosí štípnutí by měli neprodleně vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Nejlepším lékem je prevence, proto si dávejte pozor na místa, kde se vosy vyskytují, jako například spadané ovoce, odpadky, buďtě opatrní při jídle a nechoďte naboso v trávě.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..