Myslíte, že snídáte zdravě? Nechte si poradit a dejte ruce pryč od „zaručeně zdravých“ snídaní!

Myslíte, že snídáte zdravě? Nechte si poradit a dejte ruce pryč od „zaručeně zdravých“ snídaní!

Myslíte, že snídáte zdravě? Nechte si poradit a dejte ruce pryč od „zaručeně zdravých“ snídaní!

Vaše tělo a zdraví by vám nemělo být lhostejné, a proto je správné, když si kontrolujete stravu, a to především snídani, jelikož ta vám dokáže dát spoustu energie a vitamínů do nového dne.

Často se ale taková snídaně tváří, že je velice zdravá, ale opak je mnohdy pravdou. Pojďte se s námi podívat na tipy „zdravých“ snídaní, kterým byste se měli zdaleka vyhnout.

Mléčná kaše

Mnoho lidí zvolí tuhle variantu, jelikož je to tak snadné. Prostě zalejete mlékem a ohřejete. Je to rychlé, dobré a zdravé – no, nezní to skvěle? Věřte – zní, ale není tomu tak! V jedné porci takové kaše se nachází spousta sacharidů a cukrů, které váš metabolismus zpomalí namísto toho, aby vás snídaně nastartovala do nového dne.

Co ANO? – připravte si kaši z pravých ovesných vloček namočených v mléce přes noc v ledničce. Můžete přidat ovoce, zavřít do zavařovací sklenice a protřepat. A ráno můžete servírovat.Myslíte, že snídáte zdravě? Nechte si poradit a dejte ruce pryč od „zaručeně zdravých“ snídaní!


Light“ jogurt

Tyhle jogurty jsou většinou vyrobeny z odtučněného mléka, což znamená, že vaše tělo nedostane ráno tolik potřebných vitamínů a mastných kyselin, které tak potřebuje. A jejich „kouzlo“ je také skrylo v tom, že nedostatek tuků je dorovnán cukry a škroby, které se dokáží skvěle přeměnit na zásobní tuky, které jsou ještě horší.

Co ANO? – Kupte si bílý jogurt a dochuťte si ho jednoduše sami. Nejlepší volbou je med.

Müsli tyčinky

Skvělá volba pro uspěchané ráno – říkáte si. Navíc stihnete tuto zdravotní porci sníst i po cestě na autobus či jen do práce. Bohužel, opět přichází na řadu zklamání. Müsli tyčinky nemají se zdravou stravou nic moc společného. A to kvůli jejich vysokému obsahu cukru a sacharidů, a hlavně ztuženým tukům v jogurtových polevách. Takže – jestli zdravě, tak určitě ne touto cestou.

Co ANO? – jednoznačná volba je proteinová tyčinka. Ta vám dodá neskutečné množství energie bez tuku – no, nezní to skvěle? Ono to také totiž skvělé je!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..