Jak v podnikání využijete CRM systém?

Jak v podnikání využijete CRM systém?
Jak v podnikání využijete CRM systém?

Řízení vztahů se zákazníky (anglicky customer relationship management) je zákaznicky orientovaný management, díky kterému může každá firma získat maximum z každého získaného klienta. Procesním nástrojem je tzv. CRM systém. O co přesně jde, jaké nabízí výhody a kde ho najdete ke stažení zdarma?

Co je CRM systém?

Zatímco zkratka CRM označuje oblast řízení vztahů se zákazníky jako takovou, CRM systém představuje softwarovou platformu, která slouží jako centralizovaná databáze klientských informací a současně nástroj standardizace a automatizace dílčích úkonů, jež jsou každodenním chlebem pracovníků marketingového oddělení.

CRM data sbírá a analyzuje

Nabídka CRM systémů je bohatá a jednotlivá řešení nabízí specifické funkce a výhody. Ty základní však bývají totožné: prakticky všechny aplikace sbírají a pečlivě třídí důležité informace o klientech a událostech, které jakýmkoliv způsobem souvisí s marketingovými aktivitami.

Nedílnou součástí všech sofistikovanějších systémů jsou nástroje pro rychlou analýzu již proběhlých obchodů a predikci nových příležitostí. K přehledným grafům se uživatel obvykle dostane doslova na pár kliknutí, čímž šetří drahocenný čas.

Čím se vyznačuje dobré „CRMko“?

Kvalitní CRM systém poznáte podle uživatelský přívětivého rozhraní, které umožňuje přizpůsobení workflow specifickým potřebám uživatelů.

o by v jádru softwarové aplikace nemělo chybět, jsou jak analytické, tak marketingové nástroje (např. pro hromadný e-mailing) a v neposlední řadě možnost integrace s aplikacemi třetích stran (např. s účetním softwarem atd.). Některá CRM dokonce plnohodnotně zastoupí i software pro řízení projektů.

České CRM válí i v zahraničí

Špičkové CRM v Outlooku eWay-CRM, kterému důvěřují tisíce českých zahraničních zákazníků, si můžete stáhnout na eway-crm.com/cs/, a to dokonce zdarma (verze FREE je časově neomezená, varianta Premium je k dispozici na zkoušku na 30 dní).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..