Jak vybrat autoškolu?


Jak vybrat autoškolu?
Jak vybrat autoškolu?

Řidičský průkaz je v dnešní době v podstatě nepostradatelný, nejen pro vás, ale také pokud se chce váš potomek postavit na vlastní nohy. Někdo se řízením dokonce živí, ostatní využijí řidičský průkaz v budoucím zaměstnání i v případě potřeby pro rodinné účely. Jak vybrat tu správnou autoškolu, aby vašemu dítěti nebo vám vyhovovala a vy měli jistotu, že jste vybrali správně?

Na co se zaměřit?

Finance

Cena výuky v autoškole je asi to hlavní, co vás při výběru bude zajímat. Nesmíte však zapomínat na to, že jiné ceny budou v případě autoškoly ve větším městě a jiné u těch na malém městě. Navíc cena záleží na každém jednotlivém majiteli autoškoly. Větší firma, která má dlouholetou tradici bude možná dražší, ale zas máte jistotu seriózní výuky včetně teorie jízd, trenažéru, techniky i první pomoci. U soukromníka lze zaplatit méně, ale zase to může mít nevýhody, jako třeba to, že nemusí vlastnit trenažér.


Typ vozidla

Je dobré si zjistit, jaké automobily vámi vybraná autoškola používá, zda jsou to benzínová auta či tzv. nafťáci. Přestože se vám to nezdá důležité, pro vašeho potomka to může být v budoucnu zásadní s ohledem na to, jaký automobil jste pořídili či budete pořizovat. Často také hraje roli, jestli bude dělat řidičský průkaz na automobil či nákladní automobil a podobně. To samé platí, pokud si budete řidičský průkaz dělat vy sami.

Instruktoři

Pokud už autoškolu začnete navštěvovat, je dobré, když jezdíte stále se stejným (maximálně dvěma různými) instruktory. Je to výhodné, protož e instruktor vás bude po pár lekcích znát, uvidí pokroky, které uděláte, a bude dbát na svých prioritách. To je však možné většinou v těch menších autoškolách či u soukromníků. U větších autoškol je instruktorů více, a při výuce se nemusí ve všem shodovat, ať už v tom, kdy začít točit volantem, kdy zapnout blinkr, atd..). Zejména pro vaše dítě to pak může být stresující.

Místo výuky

Přijde vám to divné, ale dokonce i místo, kde se budete učit jezdit je důležité. Pro ty z vás, kteří budou mít řízení auta jako denní chléb (ať už jako profesionální řidiči či jen řízení, jež bude součástí kancelářských a dalších prací), pak stoprocentně zvolte autoškolu ve velkém městě se silnějším provozem. Pokud se v autě bojíte, jste v řízení méně zdatní či nemáte moc odvahy, učte se raději v menších městech, abyste se nejdříve nacvičili, než se vydáte do silnějšího provozu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..