Jak vymalovat obývací pokoj?

Jak vymalovat obývací pokoj?


Hledáte-li inspiraci, jak nově vymalovat obývací pokoj, pak se podívejte na následující řádky. Podíváme se nato, jak vymalovat působil vkusně, příjemně, moderně a útulně.

V obývacím pokoji trávíme velkou část svého volného času. Můžeme zde relaxovat u televize, přečíst si knížku a setkávat se s rodinou nebo přáteli. Jde o jednu z nejrušnějších částí našeho domova. Proto je třeba si nejdříve rozmyslet, jak pokoj vymalovat, aby to nakonec vyhovovalo celé rodině. Podívejme se, jak vymalovat obývací pokoj, na poslední trendy, nejpoužívanější barvy a čeho se naopak vyvarovat.

Příjemný a útulný obývací pokoj

Teplé barvy se do obývacího pokoje hodí mnohem více než studené. Obývací pokoj by měl být útulný. Použijte jeden nebo maximálně dva barevnými odstíny. Jedna barva je vždy základní a ta druhá je pouze doplňková. Společně pak vykouzlí útulnou atmosféru, která nebude působit odtažitě a chladně. Nic nezkazíte ani v případě, když zvolíte pouze jednu barvu místnosti. Moderní obývací pokoj by neměl být přeplněný nábytkem a zbytečnostmi. Platí známé pravidlo, že méně je často více.

Barvy a barevné kombinace

Záleží na velikosti místnosti, nábytku, dekorativních předmětech a zvolených doplňcích. Do malých místností jsou vhodnější světlé odstíny, které opticky zvětší prostor. Důležité je také, zda je v obývacím pokoji dostatek světla, či nikoliv. Pokud do pokoje po většinu dne svítí slunce, nepoužívejte žlutou a oranžovou barvu. Zvolte raději béžovou, nebo kombinaci červené a bílé. U tmavších odstínů postupujte opatrně. Chladné a studené barvy se do obývacího pokoje moc nehodí. Jestliže je pokoj tmavý, opticky jej rozjasníte žlutou nebo oranžovou barvou v jemných tónech.

Nejoblíbenější barvy

Do tmavšího obývacího pokoje se používá nejčastěji světle žlutá barva, která pokoj prosvětlí. Oblíbená je citrónově žlutá, která zahřívá a uklidňuje. Místo oranžové barvy se více používá okrová, žlutooranžová a lososová barva. Módní jsou i béžové a hnědé trendy, jako café latté, mocca a čokoládová barva. Tmavě hnědou použijte jen na jednu nebo dvě stěny a zbylé vymalujte světlejším odstínem. Můžete ji kombinovat s oranžovou, žlutou nebo bílou. V kurzu je i světle zelená barva, tón pistácie nebo máty. Protože se z šedé barvy stává nová černá a je velmi módní v oblasti módy i v interiéru, můžete se také podívat na využití šedé barvy v obýváku.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.