Jak vyrobit krém na ruce?

Jak vyrobit krém na ruce?

Jak vyrobit krém na ruce?

Většina prodávaných krémů na ruce, obsahuje celou škálu chemických přísad, které často vyvolávají alergické reakce, zejména u jedinců, kteří mají citlivější pokožku. Pokud nemáte v tyto krémy důvěru a nejste si jistí, zda by u Vás takový výrobek nevyvolal nepříjemné kožní reakce, pak si zkuste vyrobit svůj vlastní, který zajistí, že Vaše ruce budou úžasně hebké a jemné. Kůže nebude popraskaná, suchá ani zasažena nějakou vyrážkou.

Co budete potřebovat?

  • 4 polévkové lžíce bambuckého másla
  • 2 čajové lžičky mandlového oleje (pokud nemáte, můžete použít olivový)
  • 20 – 25 kapek éterického oleje (růže nebo levandule)

Do vodní lázně dejte bambucké máslo, mandlový (olivový) olej a éterický olej, vše společně rozehřejte, dobře promíchejte a poté odstavte. Nechte trochu vychladnout a dejte směs zatuhnout do lednice.


Někomu se takto připravený krém může zdát příliš mastný, pokud tomu tak je, pak ho klidně smíchejte s přírodním tělovým mlékem, díky tomu se bude vstřebávat mnohem rychleji.

  • Éterické oleje vybírejte vždy podle toho, jestli se Vám líbí jeho vůně. Pokud Vám nevyhovuje růže či levandule, pak si zvolte jiný podle svého, ale vždy je důležité, aby vůně ladily. Když zkombinujete něco, z čeho pak vznikne nepříjemná či příliš silná vůně, zaručeně se Vám nebude chtít si něco takového mazat na ruce.

Chcete-li si vyrobit něco jednoduššího a máte raději spíš klasické krémy, které mají jen velmi jemnou, spíše nepatrnou vůni, nebo naopak vůbec žádnou, pak zkuste jinou recepturu.

Klasický krém

  • 4 lžíce kokosového oleje bez parfemace
  • 4 lžíce mandlového oleje
  • 4 lžičky včelího vosku
  • 6 lžic glycerinu

Připravte si vodní lázeň a dejte do ní včelí vosk, mandlový i kokosový olej a vše za stálého míchání rozpusťte. Poté po kapkách přidávejte glycerin, odstavte z plotny a důkladně míchejte až do té doby, kdy bude směs krémová. Poté nechte vychladnout a uložte do uzavíratelné nádoby. Skladujte v chladu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..