Jak vyrobit květináč?


Jak vyrobit květináč?
Jak vyrobit květináč?

Už Vás nudí obyčejné hnědé, béžové či bílé, hliněné a plastové květináče, za které sice neutratíte až tak moc peněz, ale stejně se Vám moc nelíbí? Zkuste oživit své obydlí něčím novým, neokoukaným a hlavně vyrobeným vlastníma rukama. Rostliny do domácnosti prostě patří, ať už kvetoucí nebo zelené, které patří mezi nejoblíbenější, neboť navozují pocit uklidnění. Každá taková květinka vypadá ještě krásněji, je-li zasazená do hezky barevného a někdy i ozdobeného květináče. Nemusíte ani kupovat nový květináč, stačí, když si přetvoříte ten starý a vtisknete mu nový elegantní vzhled, který skvěle doplní Vaší útulnou domácnost.

Jak na to?

Ze všeho nejdřív budete zakoupit barvu pro základní nátěr a dále akrylové barvy (barva samozřejmě záleží na Vaší fantazii – lepší jsou jasnější barvy). Rozhodně neváhejte a o vhodných barvách se informujte u prodávajících v obchodě, abyste vybrali skutečně ty správné. Až budete mít barvu, můžete se pustit do práce.


Připravte si starý nejlépe hliněný květináč, důkladně ho vydrhněte kartáčem, čisticím prostředkem a teplou vodou. Musíte odstranit všechnu špínu a také mastnotu, to je důležité, protože jinak by na něm špatně držel nový nátěr. Jakmile máte květináč řádně umytý a opláchnutý, otřete ho a nechte ho uschnout.

Jakmile bude květináč suchý, natřete ho nejdříve základní nátěrovou barvou zvenku a nevynechejte ani vnitřní okraj. Někdo natírá květináč i zevnitř, ale je to zbytečnost, neboť tam bude stejně hlína. Odložte ho stranou, dokud nebude barva zcela suchá.

Teď je řada na poslední fázi a tou jsou akrylové barvy. Podle toho jakou jste zvolili barvu, tak bude květináč vypadat, můžete samozřejmě kombinovat různé odstíny jedné barvy, ale také více barev dohromady. Tvořte ozdobné proužky, mozaiku, různé vzory, ornamenty, fantazii se meze nekladou. Stačí jen vhodně zkombinovat, nabarvit a nechat zaschnout. Počítejte s tím, že akrylovým barvám to trvá o trochu déle, než budou zcela suché, protože počkejte raději den nebo dva, než začnete do květináče dávat hlínu a květiny.

Uvidíte, jak Vám takto vyrobený květináč oživí Vaše okno a celý pokoj.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..