Jak vyrobit mýdlový sliz


Jak vyrobit mýdlový sliz
Jak vyrobit mýdlový sliz

Co je to mýdlový sliz

Mýdlový sliz je výborný ekologický prostředek na praní.

Jak vyrobit mýdlový sliz

Výhody mýdlového slizu

Proti samotnému mýdlu na praní nebo mýdlovýmJak vyrobit mýdlový sliz vločkám má tu výhodu, že už je tekutý, tudíž se lépe rozpouští a neucpe nám zásobník na prací prostředek nebo se z něj v bubnu pračky nestane mýdlová koule, jak se to někdy při praní s mýdlem stává.

Další výhodou mýdlového slizu je, že není alergenem, a je protoJak vyrobit mýdlový slizvýborný na praní dětského oblečení nebo látkových plen, které si v poslední době získávají stále větší oblibu. A konečně třetí výhodou mýdlového slizu je jeho cena.


Jak si vyrobíme mýdlový slizJak vyrobit mýdlový sliz

Na jeho výrobu totiž potřebujeme pouze 1 balení sody na praní a jedno mýdlo na praní (nejlépe mýdlo s jelenem). Mýdlo nastrouháme na hrubém struhadle (nebo použijeme mýdlové vločky) a za stálého míchání zaléváme 10 litry horké vody. Po rozpuštění mýdla ve vodě necháme odstát do druhého dne a poté můžeme začít používat. Na jednu pračku potřebujeme 250-300ml slizu, který buď lijeme přímo do bubnu pračky nebo můžeme použít i zásobník na prací prostředek.

Další tipy na ekologické praní

Jak vyrobit mýdlový slizMáme-li velmi znečištěné prádlo, je dobré přidat do pračky ještě lžíci sody a pro měkkost prádla místo aviváže ocet s pár kapkami éterického oleje např. Tea tree oil.
To nám zaručí praní maximálně šetrné k přírodě, pokožce i naší peněžence.

 
21Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..