Jaké bylinky jsou vhodné do koupele?


Jaké bylinky jsou vhodné do koupele?
Jaké bylinky jsou vhodné do koupele?

Spousta bylinek, které běžně používáme v kuchyni, ať už na přípravu čaje či pokrmů, anebo na různé drobné zdravotní neduhy, může být skvělou a účinnou přísadou do koupele. Jaké bylinky to jsou?

Heřmánek

Matricaria chamomilla je znám svými hojivými účinky a prospívá nejen mastné, ale také vysušené a podrážděné pokožce. Chceme-li posílit účinek heřmánku, je dobré když ho smícháme se šalvějí či arnikou v poměru 1:1.

Meduňka

Melissa  officinalis pomáhá se zklidněním úzkostných stavů, prospívá při nadýmání a v zimních měsících je skvělá svou schopností pomoci při nachlazení či dokonce prostydnutí.


Mateřídouška

Thymus je oblíbená pro své uklidňující účinky, ale také je úžasná při rekonvalescenci po horečnatém onemocnění, kdy dokáže ulevit. Do koupele se hodí před spaním nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Rozmarýn

Rosmarinus officinalis má velmi osvěžující účinek a skvěle vyčistí póry pokožky. Dokáže nás také zbavit bolesti hlavy a uklidnit pocuchané nervy.

Levandule

Lavandula angustifolia má zcela nenapodobitelnou vůni, která z ní dělá velmi oblíbenou přísadu do koupele, protože nás dokáže posílit při vyčerpání. Pomáhá ulevit od bolesti hlavy a zahání deprese.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..