Jaké exotické květiny z dovolené koupíte u nás?


Jaké exotické květiny z dovolené koupíte u nás?

Léto je za námi a na prožitou dovolenou nám zůstali už jen vzpomínky. Během našich cest po exotických destinacích se můžeme setkávat se spoustou překrásných květin, jež mají exotický původ. Pokud si chcete kus exotiky přenést i do svého domova, zkuste si pořídit některou z těchto květin v místním zahradnictví.

Které druhy můžete koupit?

Kdybychom měli jmenovat všechny, bylo by to na dlouho. Proto se pojďme seznámit se čtyřmi opravdu krásnými druhy exotických květin.

Oleandr obecný

Je to vyšší dřevnatý keř, který je charakteristický svými růžovými, žlutými nebo bílými květy. Chcete-li ho pěstovat, pak mějte na paměti, že je lepší ho zasadit do přenosné nádoby, kterou budete moci v zimě odnést do vnitřních prostor. Pro oleandr je potřeba sušší půda a slunečné stanoviště, jež bude chráněno před větrem.

Bougainvillea

Její zemí původu je Austrálie. Dá se z ní vypěstovat popínavý keř, ale také strom. Dobrá je pro ni lehká půda a chráněné stanoviště s dostatkem slunce. Pokud má teplé podnebí, kvete po celý rok, v našich podmínkách kvete pouze na jaře nebo na podzim.

Vavřín

Známe jej také jako bobkový list. Ve volné přírodě roste zejména v Malé Asii, a také na jihu Evropy. Přestože není náročný na pěstování, nesnáší ostré slunce. Oproti tomu velmi dobře snáší lehčí mrazíky. K jeho kladům patří také to, že se dá dobře tvarovat.

Olivovník

Jeho pěstování se těší velké oblibě, zejména pro jeho peckovité plody. Při domácím pěstování je většinou jen pro okrasu. Spousta lidí ho pěstuje jako bonsaje. Olivovník si potrpí na lehkou propustnou půdu, do níž je přidán písek. Roste pomalu a během léta je pro něj nejlepší pobyt na zahradě, pokud možno na dobře prosluněném místě. Jakmile nastane podzim, musíte ho vrátit zpět dovnitř a umístit na světlé místo.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..