Jaké máte možnosti při výběru dveří do interiéru?

Jaké máte možnosti při výběru dveří do interiéru?


Při zařizování domácnosti je nutné hledět i na relativní detaily. K nim se řadí výběr interiérových dveří, jež slouží k oddělení jednotlivých místností v bytě či rodinném domě. V současné době lze volit hned z několika možností.

Klasické dveře

Sázkou na jistotu, jež ale v posledních letech prožívá lehký útlum, jsou běžné křídlové dveře, které se otevírají do prostoru. Oproti moderním alternativám mají několik nevýhod. Předně počítejte s tím, že je nutné prostor v jejich blízkosti ponechat volný, aby šly dobře otevírat a nedocházelo k jejich vrážení do nábytku. Zato se ale dají pořídit v bohaté škále modelů, a to včetně luxusních prosklených typů, případně v atraktivních verzích z odolného masivního dřeva. Jsou i levnější nežli posunovací dveře.

Posuvné dveře

Moderní řešení představují takzvané posuvné dveře. Při otevírání se zasouvají do stavebního pouzdra, případně pak po kolejnici ke stěně, k níž přiléhají. Posuvné dveře charakterizuje jejich minimální prostorový nárok, ale také nízká hlučnost a jednoduchost ovládání. Jsou ideální i do menších bytů, kde je obecně problém s nedostatkem volného prostoru. Snadno se s nimi dá manipulovat, což oceníte ve chvíli, kdy máte například malé děti. Jsou zároveň praktické pro seniory a osoby se zhoršenou pohyblivostí. K nim se řadí výběr interiérových dveří, jež slouží k oddělení jednotlivých místností.

Zalamovací dveře

V neposlední řadě lze zmínit skládací neboli zalamovací dveře. Mají několik dílů, jež se při zavírání zalamují k sobě. Jejich velkou předností je nízká pořizovací cena, nevýhodou naopak hlučnost, pokud s nimi manipulujete.

Všechny výše uvedené interiérové dveře nabízí společnost Porta Doors. Kompletní informace najdete na webových stránkách https://www.portadoors-praha.cz/. Pakliže upřednostňujete osobní prohlídku produktů, máte možnost navštívit showroom prodejce, který se nachází v Černokostelecké ulici č. 2110/129 v Praze – Strašnicích.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..