Jaké potraviny pomáhají na průjem?


Jaké potraviny pomáhají na průjem?
Jaké potraviny pomáhají na průjem?

Problémy s průjmem mohou postihnout každého z nás, často nás může vyřadit z běžných činností i na několik dní. Dříve než začnete polykat tablety, či jiné přípravky na zastavení průjmu, zkuste některou osvědčenou a hlavně čistě přírodní metodu. Pamatujte si však, že je nutné vynechat tučná a smažená jídla.

Co pomáhá?

Čaj a sůl

Do hrnku dejte sáčkový či sypaný černý čaj, zalijte ho 250 ml vroucí vody, vylouhujte asi 3 – 5 minut, poté přisypte 1 kávovou lžičku soli a promíchejte. Chuť to bude sice příšerná, ale věřte, že účinek je 100%.

Čaj z heřmánku

Připravte z heřmánku čaj, stačí jen zalít, vylouhovat a přecedit. Na zažívání a trávení má heřmánek velmi pozitivní vliv. Trávicí ústrojí uklidní, odstraní křeče v břiše a Vy se budete cítit lépe.

Sypaný čaj

Vyzkoušený je také sypaný černý čaj, který dáte do úst, stačí 1 lžička, chvíli ho v ústech podržte, poté zapijte dostatkem čisté neperlivé vody. Zopakujte dle potřeby.


Suchá rýže

Uvařte si bílou rýži, pouze jí osolte, jinak nic. Každé dvě hodiny si dejte malou porci uvařené a hlavně suché rýže (občas se přidává špetka tymiánu).

Banány

Během průjmu naše tělo ztratí hodně kyslíku díky zvýšenému vylučování stolice, je proto nezbytné draslík doplnit, k tomu pomohou právě banány, které draslík obsahují. Stačí sníst 2 – 3 denně.

Jablečný mošt

Stačí jen mošt rozředit trochou čisté vody a popíjet v průběhu dne, vždy po půl hodině. Problémy se zmírní již po několika hodinách.

Jablka

Vedle moštu jsou skvělá i čerstvá jablka. Stačí vždy jedno nebo dvě nastrouhat a pomalu sníst. Tělo je lépe stráví a účinek nastane rychleji.

Borůvky

Bez ohledu na to, jestli to budou typické lesní borůvky, nebo kanadské, účinek bude stejný. Po jejich pozření Vaše stolice zhoustne. Při častých průjmech mohou být vynikající prevencí. Stačí jen několik bobulek, ale pravidelně.

Vývar

Uvařte si silný hovězí vývar a v malých porcích konzumujte. Vývar pomůže zejména s posílením organismu.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..