Jaké práce vás čekají v březnu na zahradě? Už je opravdu konec lenošení!


Některé pranostiky říkají, že je v březnu ještě větší zima než v jiných chladných měsících. Vanou severní větry a teploty se v noci drží hluboko pod bodem mrazu. Přes den je ovšem hezky a sluníčko se hlásí o slovo. Je ideální čas k přípravě záhonů, výsevu a přesazování rostlinek.

Je čas začít

Ne všem se podařilo ořezat v únoru větve a větvičky stromů, a proto by to měli udělat právě v březnu. Nesmíme zapomenout ani na jarní řez růží, jen tak budeme mít za pár měsíců překrásné květy. Klíčem k úspěšnému pěstování je také jejich přihnojování, ale to až na konci března. Milovníci okrasných zahrad mají nejvíce práce. Přichází čas na vyčištění od plevele a jiných drobností. Dbáme na zálivku pro jehličnany a pečujeme o trávník. V podstatě budeme v jednom kole.

Co udělat?

Porytou zahradu rozdělíme na záhony. Buď půdu prokopáme ručně, anebo použijeme kultivátor. S ním si ušetříme hodně sil i času. Výsledek bude lepší, protože motykou hlínu dost dobře neprokopeme a nedostaneme se tak hluboko. Pakliže v březnu dostatečně neprší, tak zaléváme. Jakmile už nehrozí mrazíky, odstraníme z rostlin chvojí či jiné ochranné fólie. Protřídíme z rostlin uschlé a nevzhledné části, aby mohly rašit nové výhony. Máme-li na zahradě okrasné trávy, tak je ostříháme. Odmění se překrásným vzhledem. Okrasnou zahradu doplníme trvalkami, které pokvetou mnoha barvami. Během března vyséváme papriky i rajčata. Na okurky a cukety je čas, ty vyrostou během pár dní. Potřebují více sluníčka a tepla. Na konci března nasadíme cibuli sazečku, pak bude super úroda.

Pohoda v pergole

Práce na zahradě je náročná, proto si vytvoříme místečko odpočinku. Jestliže nemáme pergolu ani altánek, pořídíme si venkovní markýzy. Jejich instalace je snadná a upevňují se přímo na zeď domu. Sluníčko na nás nebude tak pálit a získáme úkryt před jarním deštěm.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..