Jaké udělat krémy do vánočního cukroví?


Jaké udělat krémy do vánočního cukroví?
Jaké udělat krémy do vánočního cukroví?

Vánoční svátky se pomalu, ale jistě blíží. Hospodyňky se začínají věnovat přípravě vánočního cukroví, bez kterého by to ani nebyly vánoce. Oblíbené slepované cukroví potřebuje také vhodný krém, pokud ho samozřejmě neslepujete marmeládou. Pojďme se teď společně podívat, jaké krémy můžeme do cukroví použít.

Vanilkový krém

Suroviny: 1 kostka másla, 5 lžic cukru moučka, 3 lžíce uvařeného vanilkového pudinku, 1 lžíce rumu a špetka vanilkového cukru.

Oba cukry dáme s máslem do mísy, vyšleháme, přidáme vychladlý pudink, rum a znovu prošleháme.

Čokoládový krém

Suroviny: 3 vejce, 180g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 1 kostka másla, 1 lžíce kakaa, ½ lžíce rumu a 50 g čokolády na vaření (může být také hořká či mléčná).

Připravte si hrnec s vodou, na něj položte mísu, do které dejte vejce a oba cukry a společně šlehejte nad parou po dobu 20 minut. Odstavte, přidejte našlehané máslo, rozpuštěnou čokoládu s kakaem a důkladně zamíchejte.


Kávový krém

Suroviny: 1 kostka másla, 140 g cukru moučka, 2 žloutky, 3 polévkové lžíce uvařené černé kávy a 1 vanilkový cukr.

Do mísy dejte máslo, žloutky s oběma cukry a utřete do pěny. Za stálého míchání přidejte po kapkách černou kávu a vymíchejte do hladka.

Rychlý čokoládový krém

Suroviny: 120 g másla, 85 g cukru moučka a 60 g hořké čokolády.

Čokoládu rozpusťte a nechte chvíli vychladnout, aby nebyla příliš horká. Cukr s máslem vyšlehejte a po částech přidávejte rozpuštěnou vlažnou čokoládu. Šlehejte, až se vše spojí a krém bude hladký.

Máslový krém

Suroviny: 3 celá vejce, 180 g cukru krystal, 1 kostka másla a 1 vanilkový cukr.

Nad hrnec s vroucí vodou dejte misku s vejci a oběma cukry, a šlehejte 20 minut do pěny. Odstavte, přidejte máslo, které si ještě předtím vyšlehejte a pečlivě promíchejte.

Ořechový krém

Suroviny: 3 vejce, 180 g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 1 kostka másla a 60 g vlašských ořechů (kdo nemá, může použít i lískové).

Oba cukry s vejci vyšlehejte nad párou 20 minut, odstavte, přidejte vyšlehané máslo, zamíchejte a přisypte nastrouhané vlašské ořechy, které nejdříve na suché pánvi opražte. Důkladně vymíchejte do hladka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..