Jaké vychytávky pořídit do kuchyně?


Jaké vychytávky pořídit do kuchyně?
Jaké vychytávky pořídit do kuchyně?

Kuchyně je nejpoužívanější místnost každé domácnosti, a tomu by mělo odpovídat i její vybavení. Vždy si dobře rozmyslete, co Vám usnadní orientaci v kuchyni a tím také vaření a údržbu kuchyně. Stačí pár maličkostí a budete vládcem kuchyně.

Chytré zásuvky

Není nic lepšího, než si doma uvařené jídlo vychutnat v té správné teplotě, proto je základem, aby nevystydlo. K tomu Vám pomůže tzv. ohřevná zásuvka. Předehřeje talíře, šálky a další nádobí, zároveň umožňuje udržet teplotu pokrmu na té správné hodnotě. Můžete jí dokonce využít na přípravu jídla ve formě pomalého pečení. Zajistí Vám pomoc s kynutím těsta a rozmrazováním jídla. Zásuvka je snadno ovladatelná pomocí tlačítka PUSH/PULL. Hodí se do vestavby v kombinaci s troubou. Můžete si jí pořídit i dodatečně k již nainstalované troubě. Její cena se pohybuje zhruba od 5 tisíc korun.

Dotykové otvírání

Úchytky jsou součástí každé kuchyně, přesto se v poslední době stalo moderním pořizovat si kuchyně bez úchytek, někdo to dělá, aby se neporanil, jiný upřednostňuje hladké plochy. K sehnání jsou úchytky jako tenké lišty, jež se zafrézují do hrany dvířek či výsuvů. Pak tu máme ploché úchytky, kdy jen uchopíte část hladké plochy a dvířka otevřete. Nakonec jsou tu ještě dotykové způsoby otvírání, kdy poklepete na dvířka, nebo se jen dotknete loktem a samo se Vám vše otevře. V kombinaci se systémem tichého dovírání, se budou dvířka pomalu a neslyšně dovírat.  Cena za kování pro 1 výklop se pohybuje od 10.000,- Kč.


Kuchyňské vozíky

Pojízdné vozíky mají šikovné zásuvky či poličky, které můžete využít jako úložný prostor, který si snadno přesuneme díky tomu, že jsou na kolečkách. Navíc je můžete připojit ke kuchyňské lince, a tím si zvětšit prostor pro přípravu pokrmů.

Jaké další vychytávky pořídit?

  • Kuchyňské skříňky s osvětlením, čímž si zajistíte lepší světlo pro svou pracovní plochu.
  • Kořenky na magnet či magnetická plocha na uchycení nožů.
  • Jídelní křeslo s taštičkovými pružinami a opěrkami pro větší pohodlí u stolu.
  • Vůně do odpadkového koše, která dokáže eliminovat nežádoucí zápach odpadu.
  • Bezdotykové kuchyňské baterie (termostatické, s výsuvnou sprškou, sklopné baterie atd.).
  • Drtič kuchyňského odpadu (pro instalaci je potřeba průměr odtoku dřezu aspoň 9 cm, výška odpadu nejméně 18 cm ode dna dřezu, průměr potrubí 5 cm) a elektrická zásuvka (vše záleží na typu drtiče).

Chcete – li si svůj čas strávený v kuchyni ulehčit, pak se vždy obklopujte novými vychytávkami.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..