Jakého poskytovatele domácí zdravotní péče vybrat?

Jakého poskytovatele domácí zdravotní péče vybrat?

Sháníte poskytovatele domácí zdravotní péče a nevíte, kde hledat, na koho se obrátit? Na co se zaměřit, podle čeho vybírat a na co konkrétně má pacient nárok? Tady platí jediné. Výběru agentury budete muset věnovat nějaký čas. My jsme si ale celým procesem prošli, a tak vám poradíme, co by nemělo uniknout vaší pozornosti a co byste neměli podcenit.

Určitě tou první osobou, od které byste měli čerpat informace, je ošetřující lékař pacienta. Ten je nejlépe obeznámen s aktuálním stavem pacienta a dokáže zhodnotit, jestli je v tomto případě domácí zdravotní péče vhodná. Také už pravděpodobně má zkušenosti s místními poskytovateli a dokáže vás nasměrovat. Samozřejmě i zdravotní sestra bude mít zkušenosti i informace a pravděpodobně i více času na konzultaci než lékař. Pokud to ale nevyjde, nezoufejte. Nejlepší byly a vždycky budou osobní reference. Máte-li někoho v rodině nebo mezi přáteli, kdo již využívá domácí zdravotní péči, neváhejte a poraďte se s ním. Jestliže ani toto není váš případ, můžete využít internet. Agentury pro domácí zdravotní péči mají určitě na stránkách uvedeno, jaké služby zajišťují a v jakých lokalitách.

<strong>Jakého poskytovatele domácí zdravotní péče vybrat?</strong>

Podle čeho ale vybírat konkrétního poskytovatele?

Je třeba se zaměřit na to, jak dlouho své služby agentura poskytuje, podívejte se na reference a zkušenosti pacientů před vámi. Všímejte si, jak agentura komunikuje. Podívejte se, zda je vše srozumitelné a transparentní.

<strong>Jakého poskytovatele domácí zdravotní péče vybrat?</strong>

Zásadní pro vás (tedy pro pacienta) je, aby agentura poskytovala služby, které vyžaduje váš aktuální stav. Především v případech, že potřebujete intenzivní péči, jako domácí parenterální výživu,  domácí umělou plicní ventilaci nebo domácí hemodialýzu, bude váš výběr poněkud omezený. V těchto případech je také dobré vědět, jestli má konkrétní agentura přímo ve svém týmu lékaře a specializované zdravotní sestry s potřebnou atestací.

Na co byste určitě neměli zapomenout, je smlouva se zdravotní pojišťovnou pacienta. Předepíše-li domácí zdravotní péči lékař, je pak plně hrazena ze zdravotního pojištění. To ale pouze v případě, že je vaše zdravotní pojišťovna smluvním partnerem vybrané agentury.

Velmi důležitým parametrem je také vzdálenost pobočky poskytovatele. Toto je zásadní zejména u složitějších diagnóz, kdy je potřeba intenzivní péče a vy potřebujete vědět, jaká je dojezdová vzdálenost sester či lékaře.

Absolutní špičkou mezi poskytovateli domácí zdravotní péče je ProCare Medical. Agentura sídlící v Praze, ale jejich pobočky najdete v osmi krajích po celé ČR. Svým pacientům poskytují kompletní portfolio služeb včetně zmíněných úkonů intenzivní péče. Zajišťují i převozy plně vybavenými sanitními vozy. Pacienta tak bez problémů odvezou na vyšetření, kontroly nebo rehabilitaci. A nejen odvezou, také jej doprovodí a odvezou zpět domů. Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..