Jaký čaj na bolest hlavy?


Jaký čaj na bolest hlavy?
Jaký čaj na bolest hlavy?

Každého občas pozlobí nepříjemná bolest hlavy, na kterou si většinou hned bereme prášek na bolest. To však je zbytečné, lepší je předtím zkusit některý bylinkový čaj, který účinkuje stejně a možná i lépe než kdejaká analgetika.

Skořice

Už dávno víme, že to není jen koření, kterým si ozdobíme různé moučníky či dezerty a které je typické svou příjemnou chutí a aromatickou vůní, ale má také řadu léčivých účinků. Zejména prospívá na migrénu a bolest hlavy i při nachlazení. Zároveň je bohatá na mangan, železo, vlákninu a vápník.

V hmoždíři rozdrťte 1 celou skořici, zalijte 500 ml vroucí vody, nechte louhovat po dobu 10 minut a sceďte. Dejte si šálek před jídlem a uvidíte, jakou Vám přinese úlevu.


Zázvorový čaj s citronem

Společnými silami dokáže zázvor a citron uklidnit organismus zejména díky hořčíku, který má přímo blahodárné účinky na naší nervovou soustavu.

Do malého hrnce dejte kousek oloupaného a na plátky nakrájeného zázvoru (3 – 4 cm), přidejte 2 plátky citronu a zalijte půl litrem vody. Přiveďte k varu a nechte pod pokličkou vařit 10 minut. Potom vyndejte zázvor i citron a čaj oslaďte medem.

Heřmánkový čaj

Pro každého, koho trápí migréna, je naprosto vynikající. Heřmánek je skvělým antioxidantem, jenž pomáhá na zánět, úzkost i stahy. Má také mírné sedativní účinky, zklidňuje tělo a pomáhá s usínáním.

1 lžičku heřmánkových květu zalijte 250 ml vroucí vody, zakryjte a nechte louhovat 5 minut. Po malých doušcích průběžně popíjejte.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..