Kam vyrazit na Silvestra?

Kam vyrazit na Silvestra?

Kam vyrazit na Silvestra?

Pokud nehodláte sedět na Silvestra doma a rádi byste někam vyrazili, pak je v naší republice spousta krásným míst, kde můžete poslední den v roce strávit. Přestože si každý myslí, že nejlepším místem může být jedině Špindlerův Mlýn, kterému se přezdívá Český Aspen tak je na omylu. Pojďme se podívat, kam lze vyrazit.

Krušné hory

Název Krušit znamenal ve staročeštině těžit, odtud také vznikl název hor, neboť dříve to bývalo naleziště různých rud, dokonce i stříbrné. Pokud se rozhodnete sem zavítat, navštivte malebnou obci Pernink, která tu je skoro 500 let. Najdete tu dostatek míst k ubytování, spoustu běžkařských tratí a samozřejmě sjezdovku.

  • Krušnohorský Semmering – je to druhá nejvýše položená železniční trať u nás. Když pojedete z Nejdku do Perninku, budete i s vlakem překonávat zhruba na 15 kilometrovém úseku výškový rozdíl 365 metrů. Chvilku pojedete v nadmořské výšce až 915 metrů.

Lednice

Přestože je toto město na jihu Moravy považováno spíše za cíl letních dovolených, můžete si ho užít i v zimě. Skvělé jsou třeba wellness pobyty, které nabízí místní lázeňské domy. Kdo chce, může zavítat i na zámek, jenž je veřejnosti dostupný i v zimě. Vychutnat si můžete také místní lahůdky a zejména báječné víno.


  • Jestli nechcete trávit čas jen v lázních, udělejte si výlet na vrch Děvín, odkud si můžete vychutnat krásný výhled. Když je jasno, lze dohlédnout až k Malým Karpatům, na druhé straně uvidíte Dukovany, paneláky v Brně atd.

Špičák na Šumavě

Je to skvělé místo pro fanoušky různých atrakcí. K těm patří například pochodňový sjezd nejprudší černé sjezdovky, která nese název Šance. Horská služba spolu se šumavskými lyžaři vytvoří tzv. ohnivého hada. Následně dole pod kopcem si můžete užít mejdan, kde je hodně jídla, pití a nechybí ani ohňostroj.

  • Ještě před oslavami můžete zaskočit Železné Rudy, kde je muzeum Šumavy nebo Moto muzeum v zámečku. Tady najdete expozici historických motocyklů, ale také loutky či hodinářskou dílnu. Jsou tu také dva metry velcí mroži, čerti, ježibabky a řada dalších pohádkových postav. Expozice motocyklů zahrnuje dokonce i světové unikáty, které tvoří motocykly, jež jsou dochovány pouze ve formě jediného exempláře.

Silvestr v Praze

Hlavní město je známé spoustou hospod, různých klubů, restaurací, barů, vináren, mnoha špeluňkami, ale také luxusními podniky. Pravý zážitek pak nabízí oslava Silvestra na lodi. Užijete si nejen projížďku po vodě, ale poznáte také nové lidi, ochutnáte různé pochoutky či nápoje, a v neposlední řadě se můžete kochat záplavou ohňostrojů v širokém okolí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..