Když hydrauliku, tak jedině od firmy Enerpac

Když hydrauliku, tak jedině od firmy Enerpac

Hydraulická zařízení mají v průmyslu bohaté využití. Mají velkou sílu, přitom fungují spolehlivě a dlouho. Tedy aspoň v případě, kdy si vyberete zařízení od kvalitního výrobce, jakým bezpochyby je firma Enerpac.

Enerpac je v oblasti hydrauliky pojem. Historie firmy se začala psát kolem roku 1910, její předchůdce tehdy vyráběl vodní čerpadla pro automobily T-Ford. Během pár desetiletí se stala uznávanou špičkou. Dnes toho vyrábí hodně od hydraulických pracovních válců přes hydraulická čerpadla, lisy, rozvaděče až třeba po ventily. Jejich výrobky se dají bez problémů koupit i u českých autorizovaných prodejců.

Hydraulická zařízení aneb Pascalův zákona

Princip hydraulických zařízení vychází z Pascalova zákona, na nějž si možná pamatujete z hodin fyziky na základní škole. Hydraulické nářadí a zařízení je vždy založené na principu zvětšování síly. Jsou v něm 2 písty a mezi nimi uzavřená kapalina (typicky jde o hydraulický olej). Na jeden píst působí síla, přes kapalinu se tato síla přenese na druhý píst a podle velikosti plochy pístu se zvětší.

Využití hydrauliky v praxi

Pro příklady z běžného života nemusíme chodit daleko. Na principu hydrauliky fungují například brzdy v autě. Pedálem brzdy způsobíte tlak v potrubí a brzdných válečcích, které přitlačí brzdové čelisti. Křeslo u zubaře se může zvedat díky hydraulice, automechanici používají hydraulické zvedáky.

V průmyslu je pak využití ještě více. Typickým příkladem jsou hydraulické lisy, jež mají velkou sílu. Oblíbené jsou i hydraulické stahováky pro demontáž spojek, ozubených kol, ložisek, kroužků apod.

Hydraulika Enerpac od autorizovaného prodejce

Ať už vás zajímají hydraulické válce, lisy, čerpadla, stahováky či jiná technika, kvalitu od výrobce Enerpac vám v ČR nabízí autorizovaný prodejce PD profi. Hydraulika Enerpac se u nich dá pořídit za příznivé ceny, a jelikož se na ni specializují, jsou schopní poradit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..