Když nože, tak od tradičního výrobce Mikov

Když nože, tak od tradičního výrobce Mikov
Když nože, tak od tradičního výrobce Mikov


Současný trh se zbraněmi je vskutku rozmanitý, přičemž se zbraně jako takové rozdělují na několik kategorií. Z nejširšího hlediska na ruční, ostatní konvenční bojové prostředky a zbraně hromadného ničení. Právě do první zmíněné kategorie spadají mimo palných a střelných zbraní ještě i sečné a bodné, tedy konkrétně nože. Pokud se zajímáte právě o nože, jste tady správně, protože v následujících řádcích se zaměříme podrobněji na výrobce Mikov.

Mikov je tradiční český výrobce nožů. Sídlí v Mikulášovicích, které najdete v okrese Děčín. Společnost se specializuje především na výrobu nožů, a to konkrétně kapesních zavíracích, loveckých, vyhazovacích, pracovních, kuchyňských, řeznických a sportovních. Sortiment je tedy vskutku pestrý, tudíž máte z čeho vybírat. Mikov je synonymem pro kvalitní a precizní zpracování.

Nejznámější nože značky Mikov

Samozřejmě společnost vyrobila už celou řadu nožů, přičemž některé se opravdu proslavily, a to nejen v našich končinách. Pravděpodobně jste už někdy slyšeli o loveckém zavíracím noži Fxir, jenž je k dostání v mnoha modifikacích. Oblibě se těší také outdoorový nůž Mikov zvaný Patron, k jehož výrobě se používá ocel N690. Dále bychom neměli zapomenout na EDC nůž, který nese jméno List. Za zmínku stojí luxusní ještě série zavíracích nožů Pocket a vyhazovací nůž Predator. V neposlední řadě Mikov vyrobil záchranářský nůž Rescue či legendární Rybičku, která je charakteristická právě unikátním tvarem rukojeti s podobou ryby.

Kde nože Mikov koupit?

Jestliže si tedy chcete koupit nože od značky, jejíž historie se píše už od roku 1955, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu KentaurZbrane.cz, kde najdete celou řadu bodných zbraní. Určitě najdete i takový nůž, jenž vám ještě ve vaší sbírce chybí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.